PERMUN – TIME FORE LUXURY: Bursa’da Lüks Saat ve Mücevherin Adresi…

Dünyaca ünlü saat ve aksesuar markaları Cartier, IWC, Hublot,  Omega,  Franck Müller, Corum, Hermes, Baume Mercier, Graham, Frederique Costant, Meistersinger, Sevenfriday, Montblanc, S.T. Dupont ve Montegrappa başta olmak üzere bir çok saat  markası, mücevherde ise Türkiye’nin önde gelen parajumpers onlinetasarımcılarının eşsiz parçalarını müşterileri ile buluşturan Permun, yeni konsepti ve dizaynı ile modern ve lüks mağazacılığın güzel bir örneğini oluşturuyor.

BURSA – Lüks saat ve mücevher mağazası Permun, Bursa Korupark AVM’de bulunan yerini, her ayrıntısı büyük bir titizlikle planlanmış şekilde yenileyerek, müşterilerine daha şık ve modern ortamda hizmet vermeye başladı.

Permun

Dünyaca ünlü saat ve aksesuar markaları Cartier, IWC, Hublot,  Omega,  Franck Müller, Corum, Hermes, Baume Mercier, Graham, Frederique Costant, Meistersinger, Sevenfriday, Montblanc, S.T. Dupont ve Montegrappa başta olmak üzere bir çok saat markası, mücevherde ise Türkiye’nin önde gelen tasarımcılarının eşsiz parçalarını müşterileri ile buluşturan Permun, yeni konsepti ve dizaynı ile modern ve lüks mağazacılığın güzel bir örneğini oluşturuyor.

Permun Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akpınar, hedeflerini ve çalışmalarını Saat Dünyası’na anlattı.

Her şey 1979 yılında başladı diyen Akpınar, “Saat dünyasının güvenilir markalarından Pırlant’ın kurucu ortakları arasında yer aldım. Yola çıktığımız 1979’dan itibaren hep saatlerle iç içe oldum, saatlerle anıldım. Bursa’ya ilk defa gelmesini sağladığımız dünyanın en seçkin saat markaları ile lüks saat kültürünün Bursa’da yerleşmesinde önemli rol oynadık. Saat denince akla ilk gelen isimlerden birisi olmam tesadüf değil” dedi.

Müşterileri ile kurduğu samimi dostluk sayesinde, sadece Bursalı saat meraklılarının değil Türkiye çapındaki saat severlerin gönlünü ve güvenini kazanan Mustafa Akpınar, sıra dışı ikramlarla süslediği servisleriyle saat alışverişini vazgeçilmez bir lükse dönüştüren bir çok değerin ortaya çıkmasında parajumpers outlet da öncü oldu. Ve şimdi bu güçlü bağları daha da ileri taşıyacağı bir adım attı ve dostları ile daha samimi alışverişler gerçekleştirebileceği bir atmosfer için yepyeni bir mağaza tasarımına imza attı.

Permun “Herkes bir parça lüksü hak eder” yaklaşımdan yola çıkarak değerli müşterilerine hayatın akışında kişisel lüksleri eşsiz şekilde sunmak hedefini koymuş. Mustafa beyin, mütevazi kişiliği, samimiyeti ve bu zamana kadar gerçekleştirdiği başarılar bu hedefin temelini oluşturuyor.

İnsanda duyunca merak uyandıran ‘Permun’ ismi nasıl ortaya çıktı diye sorar sormaz, Mustafa bey daha ilk günkü heyecanı ile anlatmaya başladı:

Marka oluşturma fikri ile yola çıktıktan sonra, özgün bir şeyler üretmeye çalıştık. Kendi öz kültürümüzden bir isim olmasını arzu ettiğimizden isim araştırma aşamasında ciddi emek sarf ettik. Sonuç olarak ise, süs, bezek ve değerli süs eşyaları anlamlarına gelen, işimizin doğasına uygun olduğunu düşündüğümüz, Farisi kökenli ‘Permun’ da karar kıldık. Ayrıca bu anlamlı isim bu markaya uğurlu gelecek diye düşünüyorum’.

PERMUN MÜCEVHERLERİ

PermunSaatlerin mücevher olarak algılandığı bir ortamda mücevheri bünyemizde bulundurmadan edemezdik. Çünkü tüm dünyada bu ikili vitrinlerde birlikte yer alıyor. Bu nedenle dünyanın en iyi saat markalarının yanında eşsiz ışıltıları ile mücevherler de olmalıydı diyen Mustafa Akpınar, “Ancak biz dünya markalarının yanında kendi değerlerimizi de parıldatacak kendi mücevher markamızı hayal ettik. Bundan hareketle gezegenin en değerli taşları ile ünlü mücevher tasarımcılarını buluşturduğumuz kendi mücevher koleksiyonlarımızı ‘PERMUN’ markası ile sunmaya başladık. Aynı zamanda mücevher atölyemizde müşterilerimizden gelen özel istekleri göz önünde bulundurarak ‘Houte Coture Mücevher’ tasarım hizmetini de büyük bir zevkle verdiğimizi söylemek isterim.

Bu keyifli sohbeti bitirirken son sözleri tekrar Mustafa Bey’e bıraktık: 

Zamanı değerli saatlere çeviren ustalar vardır, bir de onları doğru insanlarla buluşturan aracılar. Onlar ne zaman hangi saatte kimin kalbinin attığını iyi bilirler. Bu yüzden zamanın o en kıymetli parçalarını doğru sahiplerine teslim ederken hiç yanılmazlar. Ustaların dehalarına emeklerine duyduğum saygı ve hayranlık kadar, bu değerli ürünleri doğru kişilerle ve doğru bir sunum ile buluşturmak hayalimdi. Saygıya ve güvene dayalı ilişkiler sayesinde ekip olarak müşterilerimizin gönlünü ve güvenini kazandığımızı umuyorum.  Dostlarımız kabul ettiğimiz müşterilerimizi çok iyi tanımaya, taleplerini doğru şekilde anlamaya, ihtiyaç duyduğu ürünü algılayıp en  güzel şekilde sunmaya çok özen gösterdik. Onlar da sağ olsunlar, bilgimize, tecrübemize, samimiyetimize güvendiler gönül rahatlığı ile alışverişlerini yaptılar. Bu sayede üst düzey saatleri en özel sahipleri ile buluştururken hiç zorlanmadık. Şimdi de öyle… Saat ve mücevher meraklıları gerçekten iyi bir ürün  için hangi mağazayı ziyaret etmeleri gerektiğini iyi biliyor. Artık Permun markası saat ve mücevher konusunda Bursa’da bilinen, güvenilir ve değişmez bir adres olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim… Permun “Herkes bir parça lüksü hak eder” yaklaşımdan yola çıkarak değerli müşterilerine hayatın akışında kişisel lüksleri eşsiz şekilde sunmak hedefini koymuş. Mustafa beyin, mütevazi kişiliği, samimiyeti ve bu zamana kadar gerçekleştirdiği başarılar bu hedefin temelini oluşturuyor. O, lüks ve değerli saatler denince Türkiye’nin akla gelen isimlerden birisi.

KAYNAK

About author View all posts

Permun