Apple iWatch’a İsviçre saati dokunuşu

Apple’ın Ekim ayında satışa sunulması beklenen iWatch’ı pazarda nasıl konumlandırılacağıyla ilgili detaylar gün yüzüne çıkıyor. Bunun için İsviçreli lüks saat üreticisi TAG Heuer’in satış direktörünü işe alan Apple, iWatch’ı prestijli “Swiss Made” etiketiyle piyasaya sürmek istiyor.

Geçtiğimiz akşan CNBC’ye konuşan lüks grubu, Louis Vuitton S.A. (LVMH) saat markalarından sorumlu Başkanı Jean Claude Biver’ın ifade ettiği bu gelişme, Apple’ın iWatch’ı lüks ya da en iyi ihtimalle üst segmentte konumlandırmayı 642-994 planladığını gösteriyor. Apple’ın LVMH’nin markalarından biri olan TAG Heuer çalışanlarına yeni tekliflerle yaklaştığını belirtiyor Biver.

Apple, iWatch için İsviçreli markaların uluslararası pazarlama deneyiminden faydalanabilir ancak İsviçreli saat üreticileri akıllı saatlere bir süre daha mesafeli yaklaşacak gibi görünüyor. Mart ayında Reuters’ın haberine konuşan üreticiler, akıllı saat pazarının kendilerini cezbetmesi için olgunlaşması gerektiğini
70-220 belirtiyorlardı. Bununla birlikte Apple’ın Kaliforniya’da tasarlanıp Çin’de üretilen bir marka olması da İsviçreli üreticiler tarafından pek de hoş karşılanmıyor.

KAYNAK

About author View all posts

Permun