Klasik Otomobil Tutkusu…

II. Istanbul Concours d’Elegance Ödülleri Sahiplerini Buldu.

Klasik otomobiller pek çoğumuzun önemli bir tutkusu. Geçmişin izlerini taşıyan bu otomobillerin hepsinin ayrı hikayeleri var. Bu tutku nedeni ile bir süreden beri ülkemizde klasik otomobiller güzellik ve zerafet yarışması düzenleniyor. Bu yıl, bu yarışmanın ikincisi düzenlendi ve görüceye son derece harika otomobiller çıktı. Sevan Bıçakçı, Saruhan Tan, Sinan Çetin, Ünhan Atadeniz, Candaş Arın, Zeynep Özyılmazel, Serdar Özer, Sinem Yıldırım,  gibi ünlü simalar Concours’u ziyaret etti. Bizde sizler için bir kaç resmi paylaşmayı istedik. Umuyoruz ki bu etkinlik önümüzdeki yıllarda yapılmaya devam etsin.

Klasik OtomobilAçılışta konuşma yapan Istanbul Concours d’Elegance 2014 Organizasyon Komite Başkanı Uğur Işık “Her yıl düzenlemeyi planladığımız Istanbul Concours d’Elegance, 2013’de büyük ilgi gördü. Bu yıl geçen yılı da geçerek daha yoğun bir ilgi karşılaştık. Otomobil dünyasından olduğu kadar, cemiyet ve iş hayatından da davetlileri ağırladığımız etkinlik sayesinde İstanbul otomobil severlerin dünyadaki en önemli buluşma noktalarından biri haline gelmiş durumda. Biz de Istanbul Concours d’Elegance’ı gerçekleştirmekten büyük gurur duyuyoruz” dedi.

Milyonlarca Avroluk güzeller iki gün boyunca kıyasıya bir rekabet içinde oldular. Katılımcılar arasında Rolls Royce, Porsche, Ferrari, Jaguar, Mercedes, Cadillac, Ford, Chevrolet, Dodge, Austin ve Buick gibi otomotiv dünyasının mihenk taşlarını oluşturan markalar yer aldı.

Rahmi Koç, Cengiz Arsay, Sevan Bıçakçı, Aydın Harezi, Cengiz Artam, Ayşe Ataman, Ahmet Öngün ve Hasan İnsel gibi isimlerin araçlarının yarıştığı Istanbul Concours d’Elegance Pazar akşam üstü gerçekleşen ödül töreni ile sonlandı.

İki gün süresince yapılan değerlendirmeler sonucunda birinci olan otomobiller podyuma çıkarak Haliç’in eşsiz manzarası eşliğinde seyri unutulmaz bir otomobil defilesi yaptılar. Organizasyonun en çok ilgi gören otomobili ise, People’s Choice birincisi Fiat Jolly oldu. Antiques kategorisinin birinci olan 1927 model Pierce Arrow da büyük beğeni toplayan otomobillerin başında geldi.

Dünyaca Ünlü Jüri Üyeleri Istanbul Concours d’Elegance’daydı…

Klasik OtomobilGeçtiğimiz dönem Fédération Internationale des Véhicules Anciens (FIVA)’nın Başkanı olan Horst Bruening, dünyanın önde gelen Ferrari uzmanlarından David Cottingham, Concorso d’Eleganza Villa d’Este dahil bir çok yarışmanın FİVA kokartlı hakemlerinden Dominik Fischlin, Türk otomobil dünyasının duayenlerinden Ekber Onuk, çok derin klasik otomobil bilgisi olan ve Klasik Otomobil Klubü eski başkanlarından Saydun Gökşin ve Amerika’da yapılan en önemli yarışmalar arasında yer alan Pebble Beach Concours d’Elegance juri üyelerinden Vaughn Andrako gibi değerli isimlerin yer aldığı jurinin yanı sıra, People’s Choice kategorisinde yer alacak otomobiller ise halkın seçimi ile değerlendirildi.

Klasik OtomobilDSC_3477http://blog.permun.com/wp-content/uploads/2014/08/DSC_34751.jpg

KAYNAK

About author View all posts

Permun