The Clock Tower

Lüks daire nedir? Bir daireyi büyüklüğü mü fiyatı mı lüks yapar? 50 metrekarelik bir daire lüks statüsüne girer mi? Lokasyon önemli mi?

Kısaca değinmek gerekirse:

Bir konutu lüks yapan özellikler, yaşam konforu ve gayrimenkul değeri konusunda konutun kabullenilmiş standartların üzerinde taşıdığı eklenti ve özelliklerdir diyebiliriz.

Özellikle artan ihtiyaçlar doğrultusunda son yıllarda evin temizliğini, gelen misafirinizi bile düşünmenize gerek bırakmayan, otel konforundaki rezidans dairelerin sadece lüks daire sayılması gerektiği konusunda bile  tartışmalar zaman zaman yapılıyor.

Ama bütün bunları değerlendirirken, evin inşaatında kullanılan malzemenin kalite ve dayanıklılığı gibi ince unsurlar da dikkate mutlaka alınmalıdır. Bir önemli unsur da lokasyondur ve aslında bir konutun lüks sayılmasında en önemli kriterler arasında yer alır.

Örneğin; Boğaz’daki yalı ve konaklar, yine aynı hat üzerindeki deniz manzaralı eski siteler, rezidans hizmeti sunmuyor olsalar da, bulunduğu lokasyon nedeni ile bir eşi daha bulunamayan mücevher değerindedir. Bu nedenle o bölgedeki konak ve yalılar her zaman lüks sınıfında anılacak klasiklerdendir aslında.

The Clock Tower

New York’ta 1915 yılın da o dönemin en büyük binalarından olan bir bina inşa ediliyor. Rıhtımda yer alan bu binanın üst bölümü aslında oldukça büyük bir saat kulesi. Ve bu saat kulesi ciddi bir dekorasyon çalışması sonucunda, tam tamına 6,500 m2 büyüklüğünde rüyalarınızın en lüks dairelerinden biri ortaya çıkıyor. Elbette size bu dairenin büyüklüğü yeterli olur mu 🙂 bilmiyoruz ama dört bir tarafı nefis bir manzaraya bakıyor.

3 katlı bu süper lüks ev aynı zamanda 3 yatak odası ve 3 banyoya sahip. Minimal tarz da tasarlanan mutfağı İtalyan estetiğini ve zerafetini tüm detayları ile barındırıyor. Kendine özel ve camlı bir asansöre de sahip.

The Clock Tower

The Clock Tower

The Clock Tower

The Clock Tower

KAYNAK: MIRROR

About author View all posts

Permun