OMEGA: Saatçilik Tarihinde Haklı Bir Yere Sahip Marka…

Yunan alfabesinin son harfi olan Omega, bir hedefe ulaşmaktaki mükemmeliyeti ve başarıyı simgeler. 1848 yılında Louis Brandt tarafından kurulan ve günümüzde dünyanın en önemli saat üreticilerinden biri olan Omega da kurulduğu günden beri sahip olduğu ismin hakkını vermeyi başarıyor.

Ay’a ilk kez ayak basıldığında ya da James Bond’un bileğinde, spor organizasyonlarında ya da saat tutkunlarının ağızlarını açık bırakacak pek çok yenilikte.  Omega’nın 150 yılı aşkın bir süredir ürettiği saatlerin her biri koleksiyon değeri taşıyor ve sahiplerinin koleksiyonlarında birer gurur kaynağı olarak yer alıyorlar.

Faraday Kafesi tarih mi oluyor?

Omega Anti-Manyetik Saat2013 yılının Ocak ayında Omega dünyanın 1.5 tesla’dan daha yüksek manyetik alanlara dayanıklı ilk saatini geliştirdiğini açıkladı. Saatin kalbindeki hareket mekanizmasının etkilenmesini önlemek amacıyla yumuşak demirden bir Faraday Kafesi kullanan diğer anti-manyetik saatlerden farklı olarak, Omega’nın bu tasarımı tamamen manyetik alandan etkilenmeyen özel malzemelerden üretiliyor (Omega, Swatch AsuLab ve ETA işbirliği ile yapılan yeni mekanizma Faraday kafesi değil ferromanyetik olmayan mekanizma parçaları bulunduruyor) ve bu sayede içerisinde bir Faraday Kafesi bulundurmaya da ihtiyaç duymuyor.

“Değerin manyetik akim yoğunluğu karşılığı vakumda 1,200,000 A/m (karşılaştırma olarak ISO 764/DIN 8309 normu 4,800 A/m; çoğunlukla ” anti-magnetic” adı altında kullanılan değer 80,000 A/m ; IWC Ingenieur Ref. 3508 500,000 A/m )”

Son derece kaliteli, dayanıklı, yenilikçi ve zarif saatler üreten Omega, saat dünyasında – hak ettiği gibi – son derece önemli bir yere sahip.

Omega Anti-Manyetik Saat

www.ablogtowatch.com

KAYNAKLAR: www.omegawatches.com / www.mag.nobleandroyal.com /www.fratellowatches.com / www.ablogtowatch.com

About author View all posts

Permun