Jaguar Land Rover – Akıllı Asistan Sistemi

Teknoloji nereye koşuyor bilinmez ama Jaguar Land Rover son zamanlarda yaptığı bir açıklama ile sürüş deneyimini daha keyifli ve konforlu hale getirmek için yeni bir kişiselleştirilebilir yazılım teknolojisi üzerinde çalıştığını açıkladı.

Bilindiği üzere pek çok orta ve üst segmenteki araçta, koltuk ısısını ayarlamak, akıllı telefon ile eller serbest görüşme yapabilmek ve benzeri işleri yerine getirmek standart sayılıyor. Yeni geliştirilmekte olan sistem ile birlikte, araç artık sizi öğrenmeye başlayacak. Nasıl araç kullanıyorsunuz, nelerle ilgileniyorsunuz sürüş esnasında diye.Jaguar Land Rover

Ön cama anlık ve ihtiyaçlar ile doğru orantılı olarak olarak aktarılan görüntüler sayesinde, gözlerinizi farklı noktalara çevirmeyecek ve tamamen yola odaklanacaksınız. Böylelikle çok daha güvenli bir sürüş keyfi yaşayacaksınız. Sizin ihtiyaçlarınızı ve tarzınızı öğrendiğinden, uzaktan akıllı telefonunuzu ya da araç anahtarından sizin geldiğinizi bilecek ve aracınızın tüm ayarlarını size hemen uyarlayacaktır.

Akıllı Asistan sistemi, iletişim kurduğu cihazlar ile ne zaman ve nerede toplantı yapacağınızı bilecek, varış süresini  ve en doğru yolu tespit ederek size büyük kolaylık sağlayacaktır. Biraz daha ileriye gidersek, bu sistem sizin spor salonundan çıktığınızı bilecek ve buna uygun olarak araç ayarlarını tekrar revize edecek.

Akıllı Asistan, yolda ilerlerken etraftaki araçlar ile iletişim kurarak onlarla aranızdaki mesafeyi belirleyecek ve güvenli sürüşü sağlayacak.

Jaguar Land Rover

Jaguar Land Rover

Jaguar Land Rover

KAYNAK

About author View all posts Author website

Barış