FREDERIQUE CONSTANT | Erişilebilir Lüks…

İsviçreli saat üreticisi Frederique Constant, 2013 ile karşılaştırıldığında yılın ilk yarısında dünya çapındaki satışlarında % 26 oranında bir büyüme kaydettiklerini duyurdu.

Frederique Constant’ın Kurucu ve CEO’su bu yükselişle ilgili olarak “Biz şimdiye kadarki en iyi ilk yarı yılımızı gerçekleştirdiğimiz için gurur duyuyoruz ve ürünlerimizin sunduğu “Erişilebilir Lüksün” harika bir potansiyelle devam ettiğini açıkça görüyoruz. Markamızın yaratılışının altında yatan ilk konsept, yüksek kaliteli ve yenilikçi saatleri makul fiyatlara sunmaktı ve bunu da daha fazla kişinin lükse erişebilmesini sağlamak için başarmak istiyorduk. Bu, misyonumuzu bugün hala sürdüren işimize duyduğumuz tutkumuzdur. Frederique Constant’ı destekleyen dünya çapındaki partnerlerimize teşekkürü borç biliyoruz.” şeklinde konuştu.

Peter Stas sözlerine şu şekilde devam etti: “2014’te bölgelerimizin çoğundaki satışlarda gözle görülür bir artış gerçekleştirdik. Erişilebilir Lüks pozisyonu ile, Amerika’da 1000$-5000$ segmentinde, daha da fazla pazar payı kazandık. Frederique Constant 2014’ün 2. Yarısında da büyümeye devam edeceğini umduğumuz Japonya, Güney Kore, Avustralya, Amerika ve Kanada pazarlarında yılın ilk yarısında güçlü bir şekilde büyüdü.”

Bu sene, Frederique Constant Manufacture kalibrelerinin 10. Yıl dönümünü kutluyor. 2004 yılından beri Frederique Constant, kendi bünyesinde geliştirip ürettiği Manufacture kalibrelere sahip saatler üretmektedir. Firmanın Manufacture kalibre sayısı en son geliştirilen Heart Beat Manufacture FC-945 modeli ile 15 adet oldu. Yeni FC-945 modeli, sahip olduğu silisyum eşapman, çapa ve platosu ile kullanıcılarına gelişmiş bir doğruluk ve hassaslık sunar.

“Silisyum Eşapman, Çapa ve Platoya sahip Frederique Constant Heart Beat Manufacture FC-945MC4H9. 888 adetle limitli üretim.”

Peter Stas son olarak: “2014 yılına yapılan bu başarılı giriş ve yoğun geçen vitrinleme, eğitim programları ve promosyon aktiviteleri ile birlikte başarılı ürün lansmanları sayesinde yılın genelindeki satışlardaki artışın daha da yükselmesini bekliyoruz. Geçtiğimiz 25 yıl boyunca, Frederique Constant yıllık bazda %15-25 arasında büyümeler gerçekleştirmişti. Bu yıl İsviçre saat ihracat rakamlarında büyümenin tek haneli olacağını düşündüğümüzde, pazar ortalamasının oldukça üzerinde kalacağımızı görmek bizlere mutluluk veriyor. ”dedi.

Frederique Constant Hakkında

Frederique Constant Cenevre’nin Plan-les-Ouates bölgesinde konumlanan bağımsız ve aile şirketi olan bir saat üreticisidir. Tasarım halindeki çizimlerden nihai kontrollere kadar saat üretimindeki tüm aşamalar fabrikanın bünyesinde gerçekleştirilir. Frederique Constant’ın güzel saatler üretme konusundaki tutkusu ve saatlerin tasarımlarındaki yüksek kalite ile özen onu diğer markalardan ayırır. Başarının anahtarı; tasarım, kullanılan materyaller ve üretim sürecindeki kalite anlayışıdır. Her bir saat maksimum kalite ve dayanıklılığı sağlamak için tek tek usta ellerde birleştirilir ve kontrol edilir. Firma yaratıcılık ve sıradışı değerler sunmak için sürekli olarak yeniliklerin takipçisidir. Cenevre’nin Plan-les-Ouates bölgesinde bulunan 3.200 metrekarelik ultra modern fabrikasında tutku dolu teknisyenlere mükemmle bir çalışma ortamı sunar. 2013 yılında 138.000 adedi aşan saat üretimi ile Frederique Constant markasını dünya çapında 2.800 satış noktasında bulabilmek mümkündür.

KAYNAK

About author View all posts

Permun