BENTLEY CONTINENTAL GT3

2002 Paris Motor Show’da tanıtılan Continental GT konsepti, dünyayı derinden sarstı ve Bentley tarihinde yeni ve heyecan verici bir sayfa açtı. Şimdi, on yıl sonra 2012 Paris Uluslararası Oto Salonu’nda, Bentley, şirketin Crewe’deki fabrikasında özel bir motor sporu ekibi tarafından geliştirilmekte olan Contitental tabanlı GT3 yarış arabasının tanıtımı ile yine aynı başarıya doğru koşuyor.

2003’teki altıncı tarihi Le Mans zaferinden bu yana Bentley’in ilk kez yarış pistlerine dönüşünün sinyalini veren Continental GT3, Bentley’in otoyolda kullanılan benzerlerinden yarış arabası geliştirme felsefesine sadık kalıyor.

BENTLEY CONTINENTAL GT3

Bentley’in Genel Müdürü ve İcra Başkanı Dr Wolfgang Schreiber şunları söylüyor: “Müşterilerimizden aldığımız en net mesaj Bentley’in yarış pistlerine ait olduğu yönünde, Continental GT3 ise, Continental GT’nin piyasaya sürülmesinden bu yana bizim rüyalarımızı süsleyen bir aracın gerçeğe dönüşmüş hali. Yeni GT Speed, bize göre yarış arabasına dönüştürmek için en mükemmel otomobildi; şu ana kadar yaptığımız çalışmalar potansiyelin büyük olduğunu gösteriyor. Continental GT3, Continental GT’nin en aşırı biçiminin neler yapabileceğini dünyaya göstermek için ortaya konmuştur ve Bentley7in uzun vadeli motor sporu planları için sağlam bir temel oluşturmaktadır.”

BENTLEY CONTINENTAL GT3

BENTLEY CONTINENTAL GT3

BENTLEY CONTINENTAL GT3

KAYNAK

About author View all posts

Permun