FREDERIQUE CONSTANT Slimline Moonphase Bayan Koleksiyonu

İsviçreli saat üreticisi Frederique Constant’ın yetenekli saat tasarımcıları ve mühendisleri; ay takviminin büyüleyici unsurlarını, ışık saçan sarı altın, parıltılı sedef ve ışıltılı pırlantalar gibi elementler ve daha fazlasını, bayanların kalplerini hızlandırmak için tek bir koleksiyon içerisinde birleştirdiler.

2014 Slimline Moonphase göstergeli bayan koleksiyonu, her biri birbirinden çekici altı yeni modelden oluşuyor.

Serideki her model, içerisinde 5 adet değerli taş bulunan FC-206 quartz kalibre ile donatılmıştır. 30 mm çapındaki kasalar, ultra kadınsı görünümleri ile dikkatleri çekiyor. Elmas sertliğindeki safir kristal cam ile çerçevelenen baş döndürücü güzellikteki sedef kadranlar üzerlerinde, 0.02 karat ağırlığında ve hepsi tek tek elle uygulanmış 8 adet pırlanta barındırıyor. Daha çok parlamaları için elle cilalanmış olan akrep ile yelkovan büyük bir hassaslıkla çalışırken, ay takvimi göstergesi bütün ihtişamı ile saat 6 konumunda yer almaktadır.

Frederique Constant

Frederique Constant’ın teknik ekibi; saat, dakika ve moonphase göstergesi gibi saatin sahip olduğu tüm fonksiyonların yalnızca tek bir tepeden ayarlanabilmesini de mümkün kılmışlardır. Minyon görünümlerine aldanmayın, bu saatler 3 ATM’ye kadar su geçirmezdir.

Sarı altın kaplama kasa ile sunulan FC-206MPWD1S5 modeli parlak bej deri kayışla sunulurken FC-206MPWD1S5B modeli altın kaplamalı metal bilezikle gelmektedir.

Kalan dört model ise sahip oldukları cilalanmış çelik kasaları ile farklı alternatifler sunarlar. FC-206MPWD1S6 referanslı model koyu mavi deri kayışı ile dikkat çekerken, FC-206MPWD1S6B modeli parlak çelik bilezik ile sunulur.

Frederique Constant

Son olarak, FC-206MPWD1SD6 ve FC-206MPWD1SD6B modelleri daha özel şeyler sunar. Kadran üzerindeki pırlanta indekslerin yanı sıra, bu iki modelde de bezel üzerinde yarım karattan fazla (0,56 ct) ışıl ışıl pırlantalar dizilmiştir. Pırlantalı modellerden biri klasik, parlak siyah deri kayış ile tamamlanırken diğeri daha modern çelik bilezik ile sunulur.

Baylar için iyi haberlere gelince bu yeni modeller oldukça uygun fiyatlarıyla göz doldurmaktadır!

KAYNAK

About author View all posts

Permun