IWC İLE BİLEKLER IŞIL IŞIL

IWC SCHAFFHAUSEN’IN PORTOFINO KOLEKSİYONU YENİ PORTOFINO MIDSIZE SAATLERİYLE TAMAMLANIYOR…

Yeni Midsize koleksiyonu IWC Schaffhausen’ın Portofino serisini nispeten küçük ve daha lüks saatleri tercih eden saat severler açısından cazip hale getiriyor. Portofino Midsize Automatic Moon Phase ve Portofino Midsize Automatic Day & Night ile İtalyan sahil kasabasının zamansız zarafetini yansıtmak üzere tasarlanan ışıl ışıl iki güzelliğin yedi versiyonu İsviçreli şirketin saat ailesine katıldı. On farklı Portofino Midsize Automatic modelinin arasında pırlantalarla bezeli versiyonlar da mevcut. Kasa çapı 40 milimetre olan üç Portofino Automatic’in göz kamaştırıcı gösterge ekranı ise değerli taşlarla çevrili.

IWC PORTOFINO

Ölçülü ve Gösterişten Uzak Bir Lüks Yorumu

Portofino koleksiyonu 30 yıldır ölçülü zarafet ve estetik anlayışının ifadesi olmayı sürdürüyor. Koleksiyon sade, zamansız tasarımı sayesinde IWC Schaffhausen’ın en başarılı saat ailelerinden biri ve hem erkekler hem de kadınlar arasında aynı derecede popüler. IWC Schaffhausen CEO’su Georges Kern 2014 Portofino koleksiyonunun arkasında yatan fikri şöyle açıklıyor: “IWC global bir marka olarak rüştünü ispat etti; dolayısıyla mesele saat ve mücevherlerse insanların hangi aksesuarları taktığını, hangi trendlerin rağbet gördüğünü yakından takip ediyor. Hali hazırda gözlemlediğimiz trend, pırlantalarla bezeli saatlere talebin dünya çapında arttığı yönünde.” IWC bu talebe klasik Portofino saat ailesinde temel tasarım kodlarını yani abartılı güzelliğini ve zamansız zarafetini değiştirmeden incelikli rötuşlar gerçekleştirerek cevap verdi. “Midsize koleksiyonu ile bu başarılı, klasik saat serisini bilekleri daha ince olan müşteriler açısından çekici kılıyoruz” diye anlatıyor Georges Kern. “Pırlantalarla süslü modeller kol saatlerinde ölçülü tasarımı bir nebze lüksle bir araya getirmeyi tercih eden herkesi baştan çıkaracak.”

IWC PORTOFINO

Portofino Midsize koleksiyonunda 37 milimetrelik üç yeni modelin 17 farklı versiyonu var: Portofino Midsize Automatic Moon Phase (Ref. 4590), Porto­fino Midsize Automatic Day & Night (Ref. 4591) ve Portofino Midsize Automatic (Ref. 4581). IWC, Midsize koleksiyonun yanı sıra kasaları 40 milimetre olan üç yeni Portofino Automatic modeli de (Ref. 3565) çıkarıyor.

Uzun Soluklu Bir Geleneği Sürdürmek

IWC PORTOFINOIWC Schaffhausen Pazarlama & İletişim Direktörü Goris Verburg “Portofino Midsize koleksiyonu mevcut piyasa trendine cevap veriyor, ama aynı zamanda geçmişimizden ilham alıyor” sözleriyle IWC tarihine göndermede bulunuyor. “Kasaları küçük, bezelleri pırlantalarla süslü ve sedef kadranlı sayısız versiyon şirketimizin 146 yıllık tarihinde yer aldı. 20 yıldır en fazla sattığımız Portofino saatleri orta ölçekli modeller ve değerli taşlarla süslü saat üretiminin

geçmişi IWC’nin başlangıç yıllarına dayanıyor. Yeni Portofino Midsize modelleri uzun soluklu bir geleneği yansıtırken Portofino koleksiyonunun hitap ettiği uluslararası pazarı genişletiyor.” Saat ailesinin 1984’te piyasaya çıktığı andan itibaren etkileyici “cep saati tarzında kol saati”ne (Ref. 5251) kasa çapı sadece 34 milimetre olan daha küçük bir versiyon eşlik etti. Bu versiyonunun tanıtımında IWC “IWC’den Portofino serisi. Küçük bir altın takmanın gündelik hazzı” sloganını kullandı.  Değeri sonradan anlaşılmasına karşın aslında slogan saatin bugüne kadarki başarısını ifade ediyordu – lüks materyalleri sade bir tasarımla buluşturan zevkli bir kombinasyon.

IWC SCHAFFHAUSEN

IWC PORTOFINOIWC Schaffhausen teknoloji ve mühendislik alanlarına odaklanan net bakış açısıyla 1868’den beri değerinden hiçbir şey kaybetmeyen saatler üretiyor. Şirket yenilikçi çözümleri ve teknik ustalığı temel alma tutkusuyla uluslararası bir şöhret edinmiş durumda. Lüks saat segmentinde dünyanın önde gelen markalarından biri olan IWC, özgün tasarım anlayışını üstün hassasiyetle birleştirerek Seçkin Saatçilik Sanatı’nın ayrıcalıklı örneklerini yaratıyor.  Ekolojik ve sosyal sorumluluklarının farkında bir şirket olarak IWC sürdürülebilir üretim prensiplerini koruyor; çocuklar ve gençler için çalışan dünya çapındaki organizasyonları destekliyor; iklim ve çevre koruma çalışmaları yapan organizasyonlarla ortaklıklar yürütüyor.

 KAYNAK

About author View all posts

Permun