Bu Tavla Seti, Bildiğiniz Tavlalara Benzemiyor…

1958 yılından beri Geoffrey Parker, ısmarlama özel tasarım oyun setleri ve hediyeleri kategorisinde gerçekten inanılmaz tasarımlara imza atmış bulunuyor.

7,500,000 USD$ değerindeki poker seti ise bu tasarımlar içerisinde fiyatı en pahalı olanlardan. Dünyanın pek çok yerinde araştırma yapan Geoffrey Parker’ın son çalışmalarından olan Tavla setinin fiyatı ise tam tamına 387,890 USD$. Özellikler şampiyonlar ve meraklıları için hazırlanan bu tavla seti tamamen el yapımı. Geoffrey Parker bu sefer yarattığı tasarımda daha farklı düşünmüş ve ortaya egoztik bir ürün çıkmış.

Resmi turnuva standartlarında üretilen timsah derisi kaplanmış olan tavla, aynı zamanda üzerinde 1′er karat elmas bulunan ve 18 ayar altından yapılmış pullar bulunuyor. Elmas işlemeli 18 ayar altından zar kutusu ve yine 18 ayar beyaz altından üzerlerin de 27′şer adet elmas bulunan zarlar da mevcut. Gerçekten muhteşem ve son derece lüks bir tavla seti.

Tamamen el yapımı tavlanın kapalı hal ise, 605 mm uzunluğunda ve 375 mm genişliğinde.  Kalınlığı ise 85 mm.

Sizde böyle bir tavla setine sahip olmak isterseniz eğer www.giftvault.com/ sitesinden inceleyebilirsiniz ve elbette daha pek çok özel ürün bu sitede yer alıyor. Daha ekonomik fiyatlı tavla setleri yine burada yer alıyor.

Geoffrey-Parker-Backgammon-Set_2

Geoffrey-Parker-Backgammon-Set_3

Geoffrey-Parker-Backgammon-Set_4

About author View all posts

Permun