BAUME & MERCIER – “Promesse” ile kadınların kalbini fethetmeye hazırlanıyor…

Baume Mercier, yeni kadın modeli olan “Promesse” ile kadınların kalbini fethetmeye hazırlanıyor. En eski İsviçreli saat üreticilerinden biri olan Baume & Mercier yeni saat kreasyonlarıyla her kadının benzersizliğine övgüler sunmaya devam ediyor.

BAUME & MERCIER – “Promesse” Baume & Mercier’nin kadınlar arasındaki başarısının nedeni kişiliklerinin sayısız yüzünü yansıtabilme kabiliyetiyle doğrudan ilişkili aslında. Louis-Victor Baume’nin 1869’da kızı Mélina’ya altın cep saati armağan etmesiyle başlayan bu gelenek 1918’de William Baume ve Paul Mercier’nin Baume & Mercier Genève’yi kurmasıyla gerçek bir aşk hikayesine dönüştü. O tarihten itibaren Art Deco dönemini cisimleştiren ikonik mücevher saat modelleri tasarlamaya başladılar. Kola takılan tasarımları ve ilham verici şekilleri bu saatleri kadın hareketinin güçlü sembolleri haline getirdi.

Kusursuz ilham kaynağından aldığı esinle yoluna devam eden şirket “altın elliler”de (kol saatlerinin altın çağında) “halhal” bileziklerle donanmış “Marquise” dahil birçok model üretti. Bu tasarımlar kadın saatleri dünyasında çığır açmakla kalmadı 20’nci yüzyıl saat yapımcılığı tarihinin en güzel sayfalarından bazılarına da damgasını vurdu. Kazandığı başarı 1960’larda Baume & Mercier’nin kadın saatleri alanındaki uzmanlığına vitrin oluşturan zarafet ve saflıkla dolu olağanüstü güzellikte mücevher saatler yaratması için markayı cesaretlendirdi. Yunan alfabesindeki “phi” harfiyle sembolize edilen – 1960’lardan beri şirketin logosu – altın oran yani “ilahi simetri”nin somut yansıması denge tutkusunun izinden giden Baume & Mercier 1970’lerin başında tasarım dünyasını keşfetmeye koyuldu. Vizyon sahibi şirket bu dönemde kadın saatlerine dair prensipleri yeniden tanımladı ve yaratıcılık kabiliyeti ile daha önce hiç denenmemiş orijinallikte saat formlarına yöneldi. Mücevher saatler, Baume & Mercier’in kadın saatlerinde ne kadar yaratıcı yorumlar ortaya koyduğunun habercisiydi. Sektörel klişelerden soyutlanan ve bu etkiyi açıkça yansıtan Mimosa ve Galaxy modelleri 1972’de Baden Baden’de “Golden Rose” Watchmaking and Jewelry ödüllerini kazandı. 1973’te zaferini ilan eden model ise Stardust oldu.

BM-04

Her zaman kadınların ihtiyaçlarını ve arzularını gözeten Baume Mercier, şimdi dişiliği tüm içtenliğiyle şiirselleştirdiği son derece enfes ve zamansız bir koleksiyon olan Promesse’i beğeniye sunuyor. Marka, bu yeni koleksiyonu ile zamana ayak uyduran modeller sunarak kadınların dileklerini zarafetle yerine getirmeyi hedefliyor. Alışılmadık tasarımı sayesinde farkını ortaya koyan Promesse, yuvarlak kasasına
yerleştirilmiş oval bezeliyle yumuşak ve estetik bir tasarıma sahip. 30 mm ve 34 mm olmak üzere son derece feminen iki boyutu ile zamanı incelikle kavranabilen titreşimlere dönüştürüyor. Bileziğin kıvrımları parlak çelik kasasının kavisleriyle uyumlu. Enfes estetik yaklaşımı su damlasının yarattığı küçük dalgaların görsel tasviri olarak yorumlanabilir. Çelik, çelik-altın ve pırlantalı modelleri ile zarif, ölçülü ve estetik İsviçre yapımı quartz kalibre ya da otomatik mekanizma ile çalışıyor. Fransızca “söz vermek” anlamına gelen Promesse, yeni koleksiyonu ile lüksten vazgeçmeden kendi stilini ortaya koymak isteyen kadınlara bir söz veriyor. Böylece saati takan kişinin ruhunu, çizgilerinde taşıdığı ölçülü estetik anlayışı ile yansıtmış oluyor.

Baume & Mercier’e dair:

1830’da kurulan Baume & Mercier, daima mükemmellik peşinde koşmaya ve saat yapımcılığı sanatına duyduğu sadakati göstermeye devam ediyor. Neredeyse iki yüzyıldır varlığını sürdüren en eski yedinci İsviçreli saat yapımcısı, sadece ismiyle bile kusursuz zarafeti ve ulaşılabilir lüksü akla getiren bir şirket imajı yarattı. “Sadece mükemmelliği kabul et; sadece yüksek kaliteli saatler üret.” İlkesinden yola çıkarak zengin mirasının değerlerini yansıtan horolojik kreasyonlarını ile yaşamın değerli anlarıyla mükemmel bir şekilde birleştiriyor.

KAYNAK: Luxury Watch

About author View all posts

Permun