MEISTERSINGER – Herşey 1 numara ile başladı:

Bir Alman tasarımı ve İsviçre yapımı olan Meistersinger, mekanik saat sektöründeki komplike modeller ve astronomik fiyat trendinin tam tersi bir yön izliyor. Modellerini mümkün olduğu kadar sade, anlaşılır, fonksiyonel ve estetik tasarlıyor. Fiyatlar ise diğer mekanik İsviçre modellere kıyasla oldukça uygun.

Herkesin gün içinde yaptığı ve her gün tekrar eden bazı alışkanlıkları vardır. Mesela, sabah kalkınca ilk iş olarak çayı demlemek, kahveyi hazırlamak veya ılık bir duş almak gibi… Ya da güne zinde başlamak için yapılan egzersizler. Zorunlu olduğumuzdan değil, yapmaktan zevk aldığımız için her gün tekrarlanan, yalnızca bize ait olan ve bizi biz yapan. Bu alışkanlıklar, dakikalar ve saniyeler ile ölçülemez, aceleye getirilmez. Hızla akıp giden hayatın ve sürekli değişen koşulların içinde bizi sakinleştirir, kaotik yaşamdan uzaklaştırır ve bizi hayata bağlarlar.

Herşey 1 numara ile başladı:

Meistersinger’in tüm hikâyesi “N°01” adlı ilk koleksiyonuyla başlıyor. Tek ibreye, küçük mekanik kurmalı ETA makineye ve orijinal kadran rengine sahip olan bu modelin, 43 mm kasa çapı ve safir camı var. Klasik usta işi bir saat takmak, aynı zamanda fark yaratmak isteyenler için bu model iyi bir seçenek sunuyor.

Meistersinger

About author View all posts

Permun