SEIKO; 2014 Grand Prix d’Horlogerie de Genève’de “Petite Aiguille” ödülünü kazandı!

Saat endüstrisinde öyle bir ödül var ki diğerlerinden çok daha prestijli. 2001 yılından bu yana organize edilen ve artık gelenekselleşen “Grand Prix d’Horlogerie de Genève” yarışması, Baselworld Fuarı gibi, saat yapımcılığı takviminde önemli bir tarihe sahip.

Bu yıl, “Grand Prix d’Horlogerie de Genève” ödül töreni, 31 Ekim 2014’te Grand Theatre de Geneve’de gerçekleşti.

Grand Prix d’Horlogerie de GenèveÇoğu Tourbillon, Chronograph ve Mücevher gibi spesifik kategorilerde toplam 17 ödülün sahiplerini bulduğu yarışmada, “Petite Aiguille” kategorisi, diğerlerinin aksine, 8.000 İsviçre Frangı’ının altındaki her türden saate açık olduğundan çok fazla başvuru aldı. Saat ve lüks ürün uzmanlarından oluşan 25 kişilik jüri tarafından Grand Seiko Hi-Beat 36000 GMT Limited Edition modeli, 6 finalist arasından bu kategoride 1.lik ödülüne layık görüldü.

Seiko Watch Corporation bu ödülü almaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyuyor. Yarım asırdan bu yana, “Seiko’nun En İyisi” olarak tanımlanan Grand Seiko’nun hassasiyeti, dayanıklılığı, okunaklılığı ve saat yapımcılığındaki mükemmelliği ile saat endüstrisindeki en itibarlı organizasyonda ödül alması, kendi yeteneklerini bu olağanüstü koleksiyona adayan Grand Seiko ustaları ve tasarımcıları için büyük bir övünç kaynağı oldu.

İlk olarak Baselworld 2014’te tanıtılan Hi-beat 36,000 GMT Limited Editon, hem görünüm hem de performans olarak, Seiko’nun mekanik saat yapımcılığındaki mükemmelliğini yansıtıyor. Günde +5/-3 saniyelik yüksek hassasiyetteki kalibre, 55 saatlik güç rezervine sahip. Akrebin bağımsız bir şekilde ayarlanabilmesi sayesinde GMT ibresi ikinci bir zaman göstergesi olarak da kullanılabilir. Uluslararası seyahat edenler için de mükemmel bir saat.

About author View all posts

Permun