IWC – SONSUZLUĞA UZANAN BİR BAŞARI HİKAYESİ: PORTUGIESER CHRONOGRAPH

75’inci doğum gününü kutlayan Portugieser, yıldönümünde koleksiyonun en popüler serisi olan Portugieser Chronograph ile başarı hikayesi yazmaya devam ediyor.  Farklı versiyonların yer aldığı bu geniş koleksiyonda, her  saat severe uygun modeller mevcut.

Kronograf terimi – “zaman kaydedici” – bu tipteki saatin ilk versiyonunda günümüzdeki ticari araçlarda kullanılan takografa benzer biçimde kadranın dönmesiyle ortaya çıkan tepesindeki yazı aletinin durma süresini kısa ya da uzun vuruşlar şeklinde yeniden kaydetmesine istinaden türetildi. Kelime o zamandan beri genellikle ilave kronometre fonksiyonu barındıran saatleri adlandırıyor. Ama Portugieser Chronograph’ın (Ref. 3714) kaydettiği şey kendi başarı hikayesinden başkası değil. Sonuçta 1998’den itibaren Portugieser ailesinin en rağbet gören modeli oldu. O tarihte saati takan kişinin yalnızca zamanı okumakla kalmayıp onu durdurmasına da izin veren ilk Portugieser’di. Mekanizma, saatte 28 bin 800 kez atan frekansıyla son derece dakik ve süreler saniyenin sekizde biri kesinliğinde kadranın etrafında dönen hassas kalibre ölçeğiyle kaydedilebiliyor. Günlük kullanım için tasarlanan zamansız bir saat olarak, belirgin sportif rötuşlarıyla klasik tarzı zarafetle buluşturan bir tasarıma sahip.

IWC PORTUGIESER WATCH COLLECTION 2015

Bu saat, popülaritesini diğer özelliklerinin yanı sıra onu nispeten ince bilekler için bile ideal kılan 40.9 milimetrelik çapına borçlu. Orantıları ve zarif tasarımı yüzünden hem erkekler hem kadınlar arasında aynı ölçüde popüler.

KENDİNİ İFADE EDEBİLEN BİREYLER

IWC PORTUGIESER WATCH COLLECTION 2015Portugieser Chronograph’ın beş farklı tasarımı mevcut. Timsah derisi kayışla tamamlanan çeşit çeşit kasa, kadran ve saat kolları her modele özgün bir karakter kazandırıyor.

Portugieser Chronograph’ın değişik varyasyonları arasında seçim yapabilme özgürlüğü saat severlerin kendi kişiliklerini en iyi ifade eden modeli tercih etmesini sağlıyor. Tasarımdaki nüanslara rağmen bütün kronografların ortak bir noktası var: Hepsi son derece başarılı ve önümüzdeki yıllarda da IWC tarihini yazmaya devam edecekler.

IWC SCHAFFHAUSEN

IWC PORTUGIESER WATCH COLLECTION 2015

IWC Schaffhausen teknoloji ve mühendislik alanlarına odaklanan net bakış açısıyla 1868’den beri değerinden hiçbir şey kaybetmeyen saatler üretiyor. Şirket yenilikçi çözümleri ve teknik ustalığı temel alma tutkusuyla uluslararası bir şöhret edinmiş durumda. Lüks saat segmentinde dünyanın önde gelen markalarından biri olan IWC, özgün tasarım anlayışını üstün hassasiyetle birleştirerek Seçkin Saatçilik Sanatı’nın ayrıcalıklı örneklerini yaratıyor.  Ekolojik ve sosyal sorumluluklarının farkında bir şirket olarak IWC sürdürülebilir üretim prensiplerini koruyor; çocuklar ve gençler için çalışan dünya çapındaki organizasyonları destekliyor; iklim ve çevre koruma çalışmaları yapan organizasyonlarla ortaklıklar yürütüyor.

About author View all posts

Permun