PTT, Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) için Apple Watch uygulaması geliştirdi

Apple Watch farklı model seçenekleriyle giyilebilir cihalar alanına 24 Nisan’da giriş yapacak ama Apple’ın uygulama tarafındaki gücü yine kendini gösteriyor. Tanıtımda gösterilen küreel uygulamalar bir yana Türkiye’de de bir çok bankanın Apple Watch uygulaması geliştirdiğini gördük. Henüz haberini aldığımız uygulama haberiyse kamusal alandan geliyor.

Türkiye genelinde 4 binden fazla şubesi olan PTT, geliştirdiği Apple Watch uygulamasıyla Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) gişesine yaklaştığınız zaman saatinizin ekranında bakiyenizi görüntüleyip, tek bir dokunuşla yükleme gerçekleştirmenize imkan tanıyor.

Aslında PTT, hgs.epttavm.com üzerinden ve parmak izi tanıma özelliğiyle güncellenen mobil uygulamalarıyla kolayca HGS ödemesi yapma imkanı sunuyordu. Apple Watch uygulaması bu teknolojik kolaylıklarda PTT’yi bir adım daha ileri götürmüş oluyor.

Daha önce de epttavm.com ile e-ticarete adım atan PTT, son dönemde ptttv.com.tr adresinde bir video paylaşım sitesi de açtı.

Androidli akıllı saatler için de uygulama gelecek

Apple Watch uygulamasını PTT adına geliştiren Ülkem Bilişim A.Ş.’den aldığımız bilgiye göre, Androidli akıllı saatler için de bir HGS uygulaması geliştiriliyor. Apple Watch piyasaya çıktığında HGS uygulamasını indirebilirsiniz ama Androidli akıllı saatler sahiplerinin biraz daha beklemesi gerekecek.

KAYNAK

About author View all posts

Permun