Akıllı saat yarışının galibi kim olacak?

2014 yılı sonunda piyasaya sunulduğu Haziran ayından itibaren, 720 bin adet Android Wear tabanlı akıllı saatin sevkiyatının yapıldığı tahmin ediliyordu. Bugünse Google Play Store’da Android Wear uygulamasının, bir milyon indirilme sayısını geride bıraktığı görülüyor. Kabaca bir hesapla veriler, Android tabanlı akıllı saatlerin geçen iki aylık sürede yaklaşık yüzde 50 oranında büyüdüğünü gösteriyor. MWC 15‘te birçok üreticinin, giyilebilir teknolojiler alanına yönelmesiyle ağırlığı iyice hissedilen giyilebilir teknolojiler alanındaki bu büyümenin yıl boyunca sürebileceğini gösteriyor.

Peki onlarca marka, yüzlerce model arasında, yarışı kim(ler) kazanacak? Açıkçası henüz emekleme aşamasındaki endüstri için bunun net sonucunu ön görmek zor, ancak kalabalığın içinde sivrilen ve Türkiye’de daha fazla şansa sahip olacağını ön gördüğümüz akıllı saatlerden bir derleme yaptık. Öne çıkanlar arasında yarışı kimin kazanacağı konusundaki tahminlere katılmak isterseniz, yazı sonundaki mini anketimize katılabilirsiniz. Listede görmediğiniz ve şansı olabileceğini düşündüğünüz diğer akıllı saat modellerini de yorumlarınızda paylaşabilirsiniz.

Huawei Watch

LG gibi klasik görünümlü ve oval hatlara sahip bir akıllı saatle yarışa katılan Huawei’nin ürünü Huawei Watch Android Wear tabanlı. Android 4.3 ve ileri sürümüyle çalışan cihazla telefonunuza gelen SMS, e-posta ve çağrıları yanıtlamanıza izin veriyor. Cihazın sensörleriyle sağlık ve fitness ölçümleri yapmak da mümkün.

130 farklı komponent kullanılarak üretilen Huawei Watch, klasik görünümde olsa da paslanmaz çelik gövdesiyle hareketli bir yaşam biçimine de uyumlu. Huawei, cihazın pazardaki benzerlerine göre yüzde 40 daha dayanıklı olduğunu iddia ediyor. Öne çıkan diğer özelliklerse, mıknatıslı şarj ünitesi, farklı renk seçenekleri ve kişiselleştirilebilir arayüz. 20 ülkede, (henüz belirtilmeyen bir tarihte) piyasaya sunulacak olan cihazın satış fiyatı henüz açıklanmadı.

Teknik özellikler:

  • 1,4 inç ekran
  • 400×400 piksel çözünürlük
  •  1,2 Ghz işlemci
  • 512 MB RAM
  • 4GB depolama kapasitesi
  • Bluetooth 4.1

KAYNAK

About author View all posts

Permun