TripAdvisor’ın online restoran rezervasyon servisi TheFork, Türkiye’ye açılıyor…

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Paris merkezli The Fork‘u (Fransızca orijinal ismi LaFourchette) yaklaşık 140 milyon dolara satın alarak online restoran rezervasyon alanına giriş yapan TripAdvisor, servisini Türkiye’ye açtı. Türkçe olarak web ve mobilden yayına başlayan TheFork, restoran rezervasyon hizmetini öncelikle İstanbul’da kullanıma sundu.

Thefork.com.tr adresinden ve App StoreGoogle Play ve Windows mağazalarından indirilebilen uygulamalarıyla kullanılabilen TheFork, şehirdeki restoranları tür, promosyon,fiyat, semt, puan gibi farklı parametrelere göre aramanızı ve bunlardan yer ayırtmanızı sağlıyor. Bununla birlikte farklı konseptlere göre derlenen ve popülerlik durumuna göre listelenen restoranlar da kullanıcının dikkatina sunuluyor TheFork’ta.

Geçtiğimiz yıl satın alındığında Fransa, İsviçre ve İspanya’da 12 bin restorana ulaştığı belirtilen TheFork, TripAdvisor desteğiyle son dönemde coğrafi yayılımına hız veriyor. Geçtiğimiz Şubat ayında İtalya’nın önde gelen online restoran rezervasyon servisleri MyTable ve Restopolis’i satın alarak İtalya’da beş bin restorana erişim sağladığını söyleyen TheFork, yarışa lider oyuncu olarak başlamıştı.

KAYNAK

About author View all posts

Permun