Borgezie “Eternal Diamond”

Hangi bayan ayakkabı düşkünü değil? Nadir bulunan kadın özelliklerinden birisidir belki de ayakkabıya düşkün olmamak. Her duruma hatta her ruh haline göre bir çift ayakkabımız vardır. Onlara çocuğumuz gibi bakarız ve değer veririz. Günlük yaşamdan, özel davetlere kadar farklı stillerde milyonlarca ayakkabımız olsun isteriz.

Bir kadının özel bir davete basit bir ayakkabı ile gitme düşüncesi bir faciadır. Birbirinden şık, zarif, çeşitli aksesuarlarla donatılmış, süet, deri, rugan, ince topuk, platform, kalın topuk, dolgu topuk, … Daha milyonlarca çeşit varken, flip flop veya bir sneakers ile davet katılmak. Gerçi günümüzde öyle sneakersler var ki, davetlerin parlayan yıldızı olabilir.

Son yılların en büyük ayakkabı tutkularından olan stilettolar ise ince sivri topuklu ayakkabılar olarak tarif edilmektedir. Gündelik yaşama uyarlananlarından şık davetlere uyarlanan modellerine kadar birçok stilettoya aşık oluruz. Neon renkleri, parlak ruganları, kumaş dokulu olanları gibi… İşte bu stilettoların bazıları var ki, dünyanın en pahalı stilettosu unvanına sahip.

Borgezie, lüks bir kuyumcu evi ve ünlü tasarımcı Christopher Micheal Shellis tarafından tam 20 yıl önce kuruldu. İngiltere’de bulunan Borgezie mağazası 2010 yılında, çanta, duvak ve bu “Eternal Diamond” isimli ayakkabıyı kadınların dünyasına dahil etti. En zarif ve pahalı kadın aksesuarlarını üreten bu mağaza, sipariş usulüne göre ayakkabı üretiyor ve 1000 yıllık garanti veriyor. 1000 yıl!

“Eternal Diamond” Stilettoları üzerinde 30 karatlık 2200 elmas bulunduruyor. Shellis bu ayakkabı için 3 yılını harcadığını söylüyor ve şimdi bir çift stilettonun üretimi için 1 ay gerekiyor.

216 Bin Dolar

About author View all posts

Permun