FREDERIQUE CONSTANT HEALEY OTOMOBİLLERİN RAFİNE ŞIKLIĞINI VINTAGE RALLY KOLEKSİYONU İLE KUTLUYOR.

Vintage Rally Healey Chronograph Automatic

Eşsiz ve klasik saatleri ile tanınan İsviçreli saat üreticisi Frederique Constant, başarılı Vintage Rally Koleksiyonu içerisinde yeni bir model daha sunmaktan mutluluk duyuyor. Bu model, Healey Chronograph Automatic.Frederique Constant ünlü Austin Healey marka otomobillerin sadık ve uzun sureli bir ortağı olması sebebi ile yıllardır çeşitli motor spor etkinliklerinin içerisinde yer almıştır; özellikle klasik otomobil yarışlarının. En son olarak, Güney İller Kulübü’nden Plan Les Quates’teki fabrikamıza gelen 4 adet Austin Healey otomobili ağırlamaktan onur duyduk. Korunmuş güzellikleri ile Klasik Healey otomobiller ile İngiltere’den dört sürücü ile geldi.

Frederique Constant 2Tura çıkmalarında, saat üreticisi ve otomobil üreticisinin ortaklıklarına duydukları merak vardı. Onlar bizim çalışma alanımız ve kapasitemizden etkilendiler. Bu bize gerçek Austin Healey meraklılarına yeni Vintage Rally Healey Chronograph’ı göstermek için mükemmel bir fırsat oldu ki onu sevdiler de. Onların klasik arabaya olan tutkuları bizim saatler için duyduğumuz tutkunun bir yansıması idi.

Araba üreticisi ve saat üreticisi için ikisinde de ortak olan mühendislik, yenilik ve sanatsal tasarımlardır. Hız yapan bir makinede mükemmel ayarlanmış bir motor ile buluşmanın heyecanı ve zevki mekanik bir zeka için asla sona ermez. Güzel elde yapılmış spor otomobiller keskin cazibeleri ile tamamen zamansızdırlar.

Yüksek hassasiyete sahip her iki makine de nihai kullanım ve memnuniyet içindir.Bu düşünce ile, tasarımcılarımız Vintage Rally Healey Chronograph’ı tasarladılar. Bu zaman parçası motor sporlarının mirası ile sportif zarafet temsilcisi modern tasarımları kombine etmişlerdir.

Bu zaman parçası hassas FC-397 otomatik kronograf kalibre ile güçlendirilmiştir. Üzerinde 25 adet değerli taş bulunan makine ve 46 saatlik güç rezervine sahip modellerin eşsiz tasarımı saat 3 pozisyonunda 30 dakikalık ve saat 9 pozisyonunda da sürekli saniye sayaçlarını kadranında ağırlamaktadır.
Bu saatin üç bölümlü pembe altın kaplama, cilalanmış, paslanmaz çelik kasası koleksiyonun bir klasiği haline gelmiş 42 mm kasa çapına ve çizilmez konveks safir kristal cama sahiptir. Transparan kasa kapağı mekanizmanın görülmesine izin vererek saat tutkunlarını memnun etmektedir.

4Yeşil kadran aksamları bu kronografın gözümüzde daha güçlü karaktere bürünmesini sağlar. Pembe altın kaplama kolları ve el ile uygulanmış indeksler karanlıkta da göz alıcı olmaları için fosfor ile cilalanmışlardır. Kendine özgü tasarımı ve kadran üzerindeki Healey logo imzası ile bu saat mükemmel bir Frederique Constant örneği.

50 metreye kadar su geçirmezlik sunan Vintage Rally Healey Chronograph sportiflik ve şıklık arasında mükemmel denge kuran stilinin mükemmel bir parçası olan kahverengi kayış ile sunulur.

Bu yeni Vintage Rally Healey Chronograph aynı zamanda gümüş cilalı paslanmaz çelik versiyonunu siyah deri kayış ile tamamlanmış bir şekilde de sunulmaktadır.

Her başyapıt da olduğu gibi Vintage Rally Healey Chronograph saatler de limitli üretimdir, sadece 2.888 adet. Son olarak, her bir zaman parçası, içerisinde büyüleyici Healey NOJ393 araba minyatürünün yer aldığı güzel tasarım kutularda sunulacaktır.

Frederique Constant Hakkında

Frederique Constant 3Frederique Constant fabrikası İsviçre’nin Plan-les-Ouates, Cenevre’de bulunan bir aile şirketidir. Şirket saat üretiminin ilk tasarımından en son birleştirme işlemi ve kalite kontrolüne kadar bütün aşamalarını kendi gerçekleştirmektedir. Frederique Constant geliştirdiği, ürettiği ve birleştirdiği in-house kalibrelerde 2004’ten bu yana 18 versiyona sahiptir. Frederique Constant saatleri yüksek kaliteleri ve tasarımları ve üretimlerindeki farklılık ve hassasiyetleri ile bilinmektedirler. Tasarım, materyal ve üretimlerindeki kaliteden gelen değer algısı başarısının arkasındaki anahtardır. El ile birleştirilmiş her bir saat kalite ve dayanıklılıklarını garantilemek için en son teknoloji ürünü cihazlar ile geniş çaplı bir kontrole tabi tutulmaktadır. Firma yaratıcılık ve sıra dışı bir değer sunmak için yenilik anlayışını elden bırakmamaktadır. 32,000 metrekarelik Cenevre’deki ultra modern fabrikasında tutkulu saat üretimi için en iyi ortamı sağlamaktadır.

About author View all posts

Permun