Dünyanın En Pahalı Cep Telefonları

Dünyanın en pahalı cep telefonlarına bir göz atalım:

1) Goldvish (£540,540):

Üzeri tamamen 120 karat elmaslarla kaplanmış olan telefon, milyon dolar mertebesinde bir fiyat etiketine sahip. Cihazın 25.000$’lık 18 ayar altın kaplama versiyonu da bulunuyor fakat onun pek bir önemi yok. Guiness Rekorlar Kitabına bile dünyanın en pahalı cep telefonu olarak girmeyi başaran cihaz, sadece parasını koymak için yer bulamayacak kadar zengin olanları hedefliyor. İşte Bill Gates falan alır kullanır yani, düşse bile birşey olmaz. 

Vertu2. Vertu Signature Cobra (£167,567):

Ünlü Fransız kuyumcusu Boucheron tarafından tasarlanan telefonun üzerinde 2 tane zümrütten yılan gözü ve 439 tane yakut bulunmakta. Görenleri ilk bakışta etkileyen ve sradışı çizgileri bulunan cihaz, her ne kadar alımlı ve vahşi gözükse de cep yakacak cinsten.

3. Sony Ericsson Black Diamond (£162,162):

Sony Ericcson’un bu tarz ürünlere bulaştığına aslında pek inanmak istemiyorum fakat ne yazık ki doğru. Gerçekten zarif ve kalite bir tasarıma sahip olan cihaz Sony tarafından sadece özel müşterilerine verilmek üzere sınırlı sayıda üretilmiş. Böyle bir telefona sahip olmak çok havalı olurdu gerçekten. Üstünden gözümü ayıramıyorum çok beğendim, ne diyim tebrikler Sony-Ericsson.

black-diamond

KAYNAK:

About author View all posts

Permun