Apple Watch incelemesi

Apple’ın geçtiğimiz yıl Eylül ayında düzenlenen iPhone etkinliğnde bir süprriz olarak tanıttığı Apple Watch, her ne kadar etkinlitke tanıtılsa da ürünün çıkış tarihi olarak 2015 yılı işaret edilmişti.

2015 yılına geldiğimizde ise Apple Watch için düzenlenen Spring Forwardetkinliğinde Apple Watch‘u tüm detayları ile paylaşan Apple, ilk tanıtımdan tam 7 ay sonra Nisan ayında ise Apple Watch’un satışına başladı ve geçtiğimiz hafta cuma günü, 31 Temmuz‘da, Apple Watch ülkemizde de satışa sunuldu.

izlerle daha önce Zorlu Center Apple Store‘daki satın alma aşamasını, kutu açılımını ve ilk izlenimlerimizi aktardığmız Apple Watch‘u daha sonra ise test merkezimize aldık ve bir hafta boyunca her yönüyle değerlendirdik. İsterseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri Apple Watch‘u derinlemesine incelediğimiz video ile baş başa bırakalım.

Videoda da bahsettiğimiz gibi artıları ve eksileri ile Apple Watch beklediğimizden daha başarılı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Fiyat konusunda birçok eleştri yapmak mümkün olsa da iOS platformunda Apple Watch‘a rakip olabilecek en iyi saat olan Pebble Time Steel‘in 250 Dolarolduğu düşünüldüğünde Apple Wach Sport‘un 350 Dolar olması doğal denilebilir ancak ülkemizdeki satış fiyatı normalin biraz üstünde kalıyor.

Özetlemek gerekirse Apple Watch, bir saate 1249 TL ve üstü para verebilirim diyen kullanıcılar için iyi bir seçenek olabilir, alıp da pişman olabileceğinizi düşünmüyorum. Ancak yine de mutlaka almalısınız diyebileceğimiz bir seviyede olmadığını belirtelim. Zaten genel olarak akıllı saatler henüz istenilen seviyeye gelmiş değil. Her geçen gün hızlıgelişmeye devam ediyorlar.

Apple Watch artı yönleri

-Şık ve ergonomik tasarım
-watchOS ile başarılı kullanıcı deneyimi
-Force Touch teknolojisi
-iPhone’un pil ömrüne negatif etkisi farkedilmiyor
-Yazılım stabil
-Taptic Engine ve Digital Crown gibi yenilikçi teknolojiler
-Yenilikçi iletişim yolları sunması

Apple Watch eksi yönleri

-Bazı uygulamalar çok yavaş çalışıyor
-Özelliklerine göre iyi olsa da pilin bir gün dayanması
-Ekran öğle saatlerinde zor görünebiliyor
-Kadran sayısı çok sınırlı
-App Store’daki başarılı uygulama sayısı çok az
-Sadece akıllı saat isteyen kullanıcılar için pahalı olabilir

KAYNAK

About author View all posts

Permun