CARTIER’DEN MUHTEŞEM BİR KOLEKSİYON

Her zaman en güzeli keşfetme tutkusuyla benzersiz ve ender taşlara odaklanan Cartier’nin yeni ve muhteşem high jewellery koleksiyonu Étourdissant Cartier, Fransız Riviera’sından aldığı ilhamla, gece ve gündüzün tüm ihtişamlı renklerini değerli taşlarıyla yansıtıyor.

Cartier, benzersiz ve eşsiz renklerdeki taşlarla tasarladığı ışıldayan ve tutku dolu yeni high jewellery koleksiyonu Étourdissant Cartier ile yeniliği kutluyor. Paha biçilmez ve adeta bir havai fişek gösterisi sunan koleksiyon, Cartier’nin benzersiz yaratıcılığı ve kusursuz ustalığıyla oluşturuldu. Işık ve gölgelerin biçim verdiği koleksiyonda, ışığı içine hapsederek dönüştüren pırlanta, safir, zümrüt, yakut, opal, koral, tanzanit, lal ve krisopraz taşlar kullanıldı. Koleksiyon, adeta değerli taş fırtınası gibi cesur kıvrımlarıyla yaz akşamlarına büyüleyici pırıltılarını bırakıyor.

Étourdissant Cartier için yeniden tasarlanan ve bu koleksiyonun en önemli parçası olan 197.80 karat büyüklüğündeki Romanof safiri, zamansız çizgisiyle tarihi bir özellik taşıyor. Sri Lanka’da bulunan ve eski Rus Çariçesi Tsarina Maria Feodorovna’ya ait olan bu önemli taşı Cartier, pırlantalarla tasarladığı bileziğin tam ortasına yerleştirdi. Üçgen iki pırlanta ile bileziğe tutturulan safir, istenildiğinde bilezikten çıkartılabiliyor. Hikayeler ve efsanelerin taşı olan Romanof safiri, Rus Çariçesi Tsarina Maria Feodorovna tarafından ilk kullanıldığında, görkemli zarafetiyle dikkat çekti. 1883 yılında Maria Feodorovna tarafından broş olarak bir kostüm balosunda takılan taş, 2014 yılında Cartier’e geri geldi. Bugün bu muhteşem tasarım ile Cartier’nin 20’nci yüzyılın başından bu yana dönüştürülebilen mücevherlerdeki bu prestijli geleneği için yeni bir dönem de başladı.

52 high jewellery mücevher, 4 değerli obje, 5 high jewellery saat ve 1 gece çantasından oluşan Étourdissant Cartier, iki ana tema üzerinde yoğunlaşıyor; ateş & gün ışığı ve gün batımı. Güneşin içinde parıldayan azur mavisi, koyu sarı, kayalıkların tonları, alacakaranlığın kısa ışıkları, siyah kadifemsi deniz, Fransız Riviera’sı ve onun değişen renkleri, Étourdissant Cartier’nin ilham kaynağını oluşturdu.

 KAYNAK

About author View all posts

Permun