Mouawad 1001 Gece Elması

Herkesin bildiği gibi kadınlar pahalı şeylere aşıktır. Modadan anlayan herkes kıyafetlerin iyi bir çanta olmadan tamamlanamayacağını bilir. Nasıl ki giyinmek bir sanatsa, çantalar da bu sanatı oluşturan en önemli parçalardır. Çanta tasarımcılarının elinden farklı şekil, boyut ve fiyatlarda ürünler çıkar.

Gelelim el çantalarına… Onlar günlük taşınabilir el çantalarından çok daha fazlasıdır ve onların her biri birer sanat eseridir. İstediğini alabilme gücüne sahip olan kadınlar, lüks hayatın parçası olan çantalar olmadan yaşayamıyor. Dünyada nadir bulunan ve arzu edilen çantalardan oluşan koleksiyonlara sahip olmayı kim istemez? Tabi ki farklı malzeme, taş ve renklerden oluşan bu çantaların her biri eşsizdir.

Mouawad 1001 Gece Elması

3.800.000 Dolar

18 ayar altından yapılmış kalp şeklindeki bu çanta üzerinde toplamda 381.92 karat değerinde 4517 elmas, 105 sarı, 56 pembe ve 4376 adet renksiz değerli taş barındırıyor. Tasarımcının tek güç kaynağı, tabi ki çanta üzerindeki bu son derece inanılmaz sofistik işçilik değil. Mouawad aynı zamanda Victoria Secret’ın 11 milyon dolarlık bir fantezi iç giyiminin de tasarımcısı. En imkansız mutluluk olarak her ikisi de Guinness Rekorlar Kitabı’nda yer aldı. Muhtemelen bu çanta, tutkunlarının sahip olabileceği en ikonik ve özel tasarımdır.

KAYNAK

About author View all posts

Permun