IWC SCHAFFHAUSEN PORTOFINO AİLESİNİN SON ÜYESİ SOFİSTİKE BİR KRONOGRAF

PORTOFINO HAND-WOUND MONOPUSHER

Ölçülü sadeliğiyle tanınan Portofino saat ailesine teknik bakımdan sofistike, yeni bir model katılıyor. Yeni Portofino Hand-Wound Monopusher, IWC’nin tek düğmeli kronograf ile donatılan ilk modeli. Ailenin son üyesi beyaz altın ve kırmızı altın versiyonlarıyla lüksün yalın tarafını vurguluyor.

PORTOFINO HAND-WOUND MONOPUSHERPortofino ailesininin geleneğine uygun biçimde özgün bir stil ve zarafet yayan bu yeni model son derece sofistike bir teknik özellik de barındırıyor: Şimdiye kadar “saat 2” ve “saat 4” konumlarındaki düğmeleriyle klasik model yaygın olarak kullanılan kronograf tipiydi. Ancak Portofino Hand-Wound Monopusher (Ref. IW515103/IW515104) 60 dakikaya kadar süre ölçen tek düğmeli kronometre özelliğiyle onlardan ayrılıyor. Kronograf düğmesi taç düğmesine entegre vaziyette ve ilk bakışta fark edilmesi neredeyse imkansız. Çok fonksiyonlu tek düğmeye aralıksız basıldığında kronograf çalışmaya başlıyor, duruyor ve yeniden kuruluyor. Düğmeye üçüncü kez basılması durumunda ise tüm kronograf göstergeleri sıfıra geri dönüyor. Sadece kullanışlı değil aynı zamanda estetik açıdan göz okşayan bir unsur…  Portofino Hand-Wound Monopusher bu ekstra fonksiyona karşın hala sade bir saat ve fonksiyonelliğini yalnızca çok yakından bakıldığında  belli  ediyor. Böylesine asil bir duruş zaten aile geleneğinin bir parçası: Portofino saatleri  en başından beri ölçülü tasarım ve klasik çizgilerle özdeşleşmiş durumda. IWC Schaffhausen CEO’su Georges Kern “Fonksiyonellik, tasarım ve kullanım kolaylığı arasında mükemmel bir denge yakaladık” diyor. “Geleneksel işçilik ve modern mühendislikten hareketle varlığından olağanüstü gurur duyduğumuz özel bir saat  yarattık.”

KARMAŞIK İÇ MEKANİZMA

Portofino Hand- Wound Monopusher’ın yeni geliştirilen mekanizması IWC’nin şirket içinde ürettiği mekanizmalara ve Portofino serisine yapılan değerli bir katkı. 59360 kalibre, mekanizmaların içine dahil edilen kronograf mekanizma özelliğiyle yüksek performanslı 59000 mekanizma ailesine katıldı. Saat sahibi tam kurulduğunda otomatik olarak durmadan önce tam sekiz gün boyunca kusursuz işleyen 192 saatlik mekanizmadan etkilenecek.

LÜKS BİR SAAT İÇİN LÜKS DERİLER 

Portofino saat ailesi çeyrek yüzyıldan uzun süredir IWC Schaffhausen koleksiyonunun ayrılmaz bir parçası. Şirket 2011’de İtalyan yaşam tarzında kimliğini bulan kusursuzluk arayışının sonucu olarak ayakkabı üreticisi Santoni ile işbirliği yaptı. Santoni, IWC için el yapımı, seçkin deri kayışlar üretiyor. Üretim sürecinde uygulanan kompleks teknik karakteristik ton geçişleriyle sonuçlanan bir patina katıyor deriye. Bu teknik deri kayışların yıllardır kullanılıyormuş gibi görünmesine yol açsa da aslında hepsi yepyeni. Santoni’ye özgü bir diğer ayırt edici özellik kayışın iç yüzeyindeki turuncu deri astar. Güney Avrupa yaşam tarzının çekiciliği ve estetik cazibesi hem saatin hem de kayışın mükemmel işçiliğinde bir araya geliyor.

IWC SCHAFFHAUSEN

IWC Schaffhausen teknoloji ve mühendislik alanlarına odaklanan net bakış açısıyla 1868’den beri değerinden hiçbir şey kaybetmeyen saatler üretiyor. Şirket yenilikçi çözümleri ve teknik ustalığı temel alma tutkusuyla uluslararası bir şöhret edinmiş durumda. Lüks saat segmentinde dünyanın önde gelen markalarından biri olan IWC, özgün tasarım anlayışını üstün hassasiyetle birleştirerek Seçkin Saatçilik Sanatı’nın ayrıcalıklı örneklerini yaratıyor.  Ekolojik ve sosyal sorumluluklarının farkında bir şirket olarak IWC sürdürülebilir üretim prensiplerini koruyor; çocuklar ve gençler için çalışan dünya çapındaki organizasyonları destekliyor; iklim ve çevre koruma çalışmaları yapan organizasyonlarla ortaklıklar yürütüyor.

* IWC Schaffhausen Glucydur®  ticari markasının sahibi değildir.

 

About author View all posts

Permun