FREDERIQUE CONSTANT – GÜZELLİKTEN BAHSEDİLDİĞİNDE KNOW-HOW TERİMİ AYRI DÜŞÜNELEMEYECEK BİR BİLEŞENDİR

Classic Manufacture Moonphase

2004 yılından beri Frederique Constant, Plan-les-Ouates bölgesindeki fabrikasındaki profesyonel saat ustalarından oluşan ekibi tarafından üretilen yüksek hassasiyet ve mükemmellikteki kendi hassas mekanik zaman parçalarını üretiyor. Her bir Frederiaue Constant saat el ile birleştiriliyor ve teknoloji ve insan faktörü de düşünülerek uzun sureli kullanımı sağlamak ve optimum kaliteyi garantilemek için kontrolleri de el ile gerçekleştiriliyor.

İsviçreli saat üreticisi Frederique Constant 2015 yılında in-house geliştirilmiş in-house üretilmiş, in-house birleştirilmiş 19. kalibresini sunmaktan gurur duymakta. Yeni FC-715 kalibre ile tasarımcılarımız, moonphase(ay takvimi) fonksiyonuna sahip dışarıdan bakıldığında çarpıcı güzelliği ile sizi etkileyecek, klasik ve şık; içerisinde ise her saat severi mutlu edecek teknik anlamda yüksek hassasiyete sahip bir mekanizma bulunduran bir makine üretmiş oldular.

Saf şıklık bu saatin bileşenlerinin dile getirdiği zamandır

4İyi saatçilik gelenekleri ile harmanlanarak tasarlanmış Classic Manufacture Moonphase 40 mm kasa çapına sahip ve paslanmaz çelik ve pembe altın kaplama seçenekleri ile geliyor. Şık hatlar ile tanımlanmış cilalanmış gümüş kadranı, tek ya da çift çizgi şeklindeki indeksleri ve aynı tarzı devam ettiren akrep-yelkovanı ile saf güzelliğini gözler önüne seriyor. Ay takvimi fonksiyonunun gösterildiği disk gece rengi arka plan üzerindeki ay ve yıldızlar ile bu saate sofistike bir dokunuş eklemiştir.

FC-715 makineye ev sahipliği yapan bu zaman parçaları tümüyle Frederique Constant atölyelerinde tasarlanmış, üretilmiş ve birleştirilmiştir. Bu kalibre ay takvimi, tarih, saat, dakika ve saniye fonksiyonlarını 42 saatlik güç rezervi ile sunuyor. Tüm bu fonksiyonları sadece taç yardımıyla ayarlayabilirsiniz ki bu özelliği de bu zaman parçasını eşsiz kılan en önde gelen özelliği.

Safir kasa kapağı FC-715 makinenin çalışırken ki performansını görmenizi sağlar. Dairesel Côtes de Genève deseni ile tasarlanmış, mavi vidalar ve altın rengi rotor ile göze hitap eden makinesinin kilitli kasa kapağı sayesinde kolaylıkla açılarak görülebilmesi de bu saati özel kılıyor.

Bu saat siyah ya da kahverengi timsah derisi kayış ile tamamlayabiliyorken tokası üzerinde Frederique Constant armasını işlenmiş göreceksiniz.

Frederique Constant Hakkında

2Frederique Constant fabrikası İsviçre’nin Plan-les-Ouates, Cenevre’de bulunan bir aile şirketidir. Şirket saat üretiminin ilk tasarımından en son birleştirme işlemi, kalite kontrolüne kadar bütün aşamalarını kendi gerçekleştirmektedir. Frederique Constant geliştirdiği, ürettiği ve birleştirdiği in- house kalibrelerde 2004’ten bu yana 19 versiyona sahiptir. Frederique Constant saatleri yüksek kaliteleri ve tasarımları ve üretimlerindeki farklılık ve hassasiyetleri ile bilenmektedir. Tasarım, materyal ve üretimlerindeki kaliteden gelen değer algısı başarıların arkasındaki anahtardır. El ile birleştirilmiş her bir saat kalite ve dayanıklılıklarını garantilemek için en son teknoloji ürünü cihazlar ile geniş çaplı bir kontrole tabi tutulmaktadır. Firma yaratıcılık ve sıra dışı bir değer sunmak için yenilik anlayışını elden bırakmamaktadır. 32,000 metrekarelik Cenevre’deki ultra modern fabrikasında tutkulu saat üretimi için en iyi ortamı sağlamaktadır.

About author View all posts

Permun