Montegrappa – Montegrappa Citta d’Arte Venezia

“Montegrappa Citta d’Arte Venezia”, 118 ada üzerine kurulmuş, nadide ve büyüleyici şehir Venezia (Venedik)’ya ithaf edilmiştir.

Venezia_open_grey_2_SMontegrappa CEO’su Guiseppe Aquila , koleksiyonla ilgili düşüncelerini, “Montegrappa’nın evi olan Bassano del Grappa, eski Venedik Cumhuriyeti’nin bir parçasıdır. Dolayısıyla Venüs’ün büyüleyici atmosferi, bu kü.ük kasabanın her köşesinde hissedilmektedir. Göl üzerine kurulmuş bu romantik şehrin koleksiyonumuzun ilk parçası olması, hem mantıklı hem de romantik bir seçimdir.” sözleriyle ifade etmektedir. Şehrin en önemli abidelerinden olan Saint Mark Bazilika’sında resmedilmiş olan 4 at ve yapının ön cephesindeki pencerelerde bulunan rozetler, Venüs’ün özünü temsil etmektedir. İnşası 1094 yılında tamamlanan bu yapı, İtalya’da bulunan Bizans mimari eserleri arasında en ünlülerinden biri olup, aynı zamanda, Venedik Cumhuriyeti’nin denizcilik, ticaret ve sanattaki önemini yansıtmaktadır.

Saint Mark’ın eski sembollerinden biri olan aslan figürü, kalem kapağının üst kısmına, pres döküm tekniği kullanılarak işlenmiştir. Klips, dönen bir küre şeklinde dizayn edilmiş, lake kapak ve gövde kısmı ise, bu denizci ülkenin gücünü ve refahını temsil eden Venedik Kırmızısı ile karakterize edilmiştir. Koleksiyonun her kalemi, bir serüvenin heyecanına atıfta bulunmak amacıyla, şehrin dar sokaklarında yüzyıllardır saklanan bir hazine kutusunu andıran, zarif bir kırmızı kutu ile sunulmaktadır.

About author View all posts

Permun