IWC – IWC SCHAFFHAUSEN PORTOFINO AİLESİNE YENİ RENKLER

İsviçreli lüks saat yapımcısı IWC Schaffhausen 2014’te Portofino saat ailesini 37 milimetrelik kasalı  modeller ekleyerek, seriyi nispeten küçük ölçülerdeki saatleri tercih eden saat severler için çok daha cazip hale getirdi. Pırlantalarla bezeli Portofino Automatic Moon Phase 37 modellerine şimdi de parlak paslanmaz çelik kasasıyla yeni bir model katılıyor. Ayrıca Portofino Automatic 37’ye bezelleri pırlanta döşeli iki güzel saat ekleniyor. Koleksiyonu renklendiren modellerden birinin kadranı ve deri kayışı mavi; diğer versiyonun gümüş kaplama kadranını frambuaz renkli deri kayış tamamlıyor.

PORTOFINO AUTOMATIC

Ay evresi göstergesi sadece çarpıcı güzellikte bir unsur değil. Zamanı mekanik olarak ölçmeye başlamadan çok önce zamanın geçişini aya bakarak gözlemlediğimizi de hatırlatıyor bizlere. Roma rakamları, yaprak kollar ve dışbükey ön cam gibi ay evresi göstergesi de Portofino saat ailesinin karakteristik özelliklerinden biri. 1984’te orijinal Portofino ay evresi göstergesiyle donatılmıştı. Bu model 1990’ların sonuna kadar küçük bir seri halinde değişmeden üretilmeye devam etti. IWC Schaffhausen geçen yıl ay evresi göstergesi komplikasyonunu Portofino koleksiyonuna yeniden kazandırdı. Geçen yılki pırlanta döşeli modelleri özgün bir lüks ve zarafet örneği olan özenle parlatılmış, aynalı yüzeyinde pırlanta barındırmayan kasasıyla sadeliğin güzelliğini yansıtan bir model izliyor. 37 milimetrelik kasasıyla Portofino Automatic Moon Phase 37 (Ref. IW459007) popüler saat ailesinin benzersiz incelikli lüks anlayışının temsilcisi. Ay evresi göstergesi klasik bir tasarıma sahip: Ay yükseldikçe ön plandaki bulutların arkasına yerleşiyor. 12 pırlantayla süslü hafif bir ışıltı yayan sedef kadran insanı içine çeken bir derinlik algısı yaratarak kadranın yalın tasarımını vurguluyor.  IWC Schaffhausen Kreatif Direktörü Christian Knoop “ Sedef 1950’lerde ve 1960’larda çok popülerdi” diye açıklıyor. “İncili istiridyeden üretilen materyal o dönemde sahil kasabası Portofino’nun ünlenmesini sağlayan yıldızların favorileri arasındaydı. Onların aksesuarlarından ilham aldık.” 3 bara kadar su geçirmez olan Portofino Automatic Moon Phase 37, 35800 kalibre otomatik mekanizma ile çalışıyor. Göstergede görülen ay evresi düzeltme butonu aracılığıyla “saat 2” konumuna yerleştirilebiliyor. Merkezi saniye kolu taç düğmesi kullanılarak durduruluyor ve safir camın her iki yanında yansıma önleyici kaplama mevcut. Saat Santoni imzasını taşıyan yeşil timsah derisi kayışla takılıyor. İtalyan lüks ayakkabı yapımcısı sadece IWC’ye özel özgün renk nüanslarına sahip olağanüstü bir patina kazanan deri kayışlar da üretiyor.

 AUTOMATIC 37 İÇİN DAHA FAZLA RENK

Zengin çeşitleri olan Portofino Automatic 37 (Ref. 4581) koleksiyona taptaze renkler katan iki pırlanta döşeli modeli içine alarak genişledi. Reference IW458111’in büyüleyici mavilikteki kadranına aynı renkte timsah derisi kayış eşlik ediyor: Sahil kasabasının önünde uzanan Ligurian Denizi’ne açık bir gönderme. Reference IW458112 ise gümüş kaplama kadranı ve frambuaz pembesi timsah derisi kayışıyla farklı bir çekicilik yayıyor. 66 pırlanta döşeli bezelleriyle her iki model göz alıcı cazibenin ve incelikli lüksün cisimleşmiş hali.  Kadranlardaki güneş deseni meneviş işleme de özellikle çarpıcı: Büyüleyici desenlerde yansımalar yaratıyor ve saat eğik durumdayken gelen ışığın kadran etrafında daireler çizerek gezinmesine neden oluyor. Özenle girinti yapan iç halka üç boyutluluk algısını artırıyor. Portofino Automatic saat, dakika ve saniye kollarının dışında mekanik 35111 kalibre ile çalışan seri ilerleyen tarih göstergesi barındırıyor. Merkezi seken saniye kolu taç düğmesi çekildiğinde duruyor ve her iki yanında yansıma önleyici kaplama bulunan safir cam kadranın net olarak görünmesini garantiliyor. İki model de 3 bara kadar su geçirmez. Enfes nüanslara sahip Santoni timsah derisi kayış saatin ahenkli görünümünü vurguluyor. İki saatin de birinci sınıf kalitede, paslanmaz çelik Milano bilezikli versiyonu mevcut. Son derece ince tellerle dokunan Milano bilezikleri bileği rahatça sararak 1960’ların zarafetini akla getiriyor.

IWC

IWC SCHAFFHAUSEN

IWC Schaffhausen teknoloji ve mühendislik alanlarına odaklanan net bakış açısıyla 1868’den beri değerinden hiçbir şey kaybetmeyen saatler üretiyor. Şirket yenilikçi çözümleri ve teknik ustalığı temel alma tutkusuyla uluslararası bir şöhret edinmiş durumda. Lüks saat segmentinde dünyanın önde gelen markalarından biri olan IWC, özgün tasarım anlayışını üstün hassasiyetle birleştirerek Seçkin Saatçilik Sanatı’nın ayrıcalıklı örneklerini yaratıyor.  Ekolojik ve sosyal sorumluluklarının farkında bir şirket olarak IWC sürdürülebilir üretim prensiplerini koruyor; çocuklar ve gençler için çalışan dünya çapındaki organizasyonları destekliyor; iklim ve çevre koruma çalışmaları yapan organizasyonlarla ortaklıklar yürütüyor.

About author View all posts

Permun