2016 Model BMW 7 Serisi, Anahtarla Uzaktan Park Edilebilecek

Bazılarınızın bildiği gibi 2016 Model BMW G11 7 Serisi, BMW için 25, sektör içinse yaklaşık 13 ilki bünyesinde barındırıyor.

Lazer ışıklarından fiber gövdeye pek çok ultra yeniliğe sahip araçla ilgili günyüzüne gün be gün çıkan gerçekler, yeni 7 Serisini gitgide daha da ilginç kılıyor.

Araçla ilgili so ortaya çıkan süper özellik ise 7 serisinin uzaktan anahtar yardımıyla park edilebiliyor oluşu. Üzerinde ufak bir ekran bulunan ve araçla ilgili bilgilerin edinilebildiği anahtarın konsepti, i8’de ilk kez karşımıza çıkmıştı.

i8’de aracın tamamen şarj olmasının ne kadar süre alacağı gibi bilgileri gösteren anahtar, 7 serisinde ekstra fonksiyonlara sahip. Bunlardan birisi de uzaktan park etme özelliği.

Sistem basit şekilde iki araç yan yana parkederken, rahat inemeyeceğiniz durumlar için tasarlanmış. Yani artık konsola ayağınızı basarak yan tarafa atlama ya da pencereden dışarı çıkmaya çalışma dertleri yok. Anahtar üzerindeki otomobil simgesini ileri ya da geri iterek aracınızı güvenle dar park alanına sokup çıkartabiliyorsunuz.

KAYNAK

About author View all posts

Permun