IWC SCHAFFHAUSEN, LEWIS HAMILTON VE MERCEDES AMG PETRONAS’IN ÇİFTE DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNU KUTLUYOR

MERCEDES AMG PETRONAS Formula One™ Takımı ikinci kez Formula One Dünya Şampiyonası*’nı kazandı. 2013’ten beri takımın “Resmi Mühendislik Ortağı” olan IWC Schaffhausen bu etkileyici ekip başarısı nedeniyle takıma en içten tebriklerini sunuyor. İsviçreli saat üreticisi ayrıca geçen sezonda gösterdiği başarıyı bir kez daha tekrarlayarak üçüncü defa Formula Bir Dünya Şampiyonu olan MERCEDES AMG PETRONAS pilotu ve IWC Marka Elçisi Lewis Hamilton ile yıl boyunca sergilediği mükemmel performansla podyumda ikinciliğe yerleşen IWC Marka Elçisi Nico Rosberg’i ayakta alkışlıyor.

Mercedes’in Formula One yarış otomobilleri gibi mekanik saatler de yenilikçi teknolojiler ve ileri teknoloji ürünü materyaller kullanan mühendislik şaheserleri. IWC Schaffhausen ve MERCEDES AMG PETRONAS arasındaki ortaklığı pekiştiren motor sporları ile haute horlogerie arasındaki bu paralellikler. IWC Schaffhausen Şirket İçi Mekanizma Geliştirme Direktörü Thomas Gäumann “Mercedes F1 W06 Hybrid’in ulaştığı başarı ancak mekanik saatlerimizi geliştirirken her gün sergilediğimiz olağanüstü takım performansı sayesinde mümkün olabilirdi. Bu nedenle ortaklarımızı ve bu tarihi başarısı sebebiyle Marka Elçimiz Lewis Hamilton’ı tebrik ediyoruz” diye açıkladı.

BAŞARININ REÇETESİ MÜHENDİSLİK VE EKİP ÇALIŞMASI

2014’te olduğu gibi bu sezon da Silver Arrow ekibi Formula Bir’in kilometre taşı oldu. Mercedes-Benz Motorsport Direktörü Toto Wolff “Art arda iki sezon yüksek performans standartlarını sürdürebilmek inanılmaz zordu. Operasyonun her aşamasında dakikalık detaylara odaklanmak, mühendislikteki gelişimimizi agresif bir tutumla yönlendirmek ve Brackley ile Brixworth’taki çalışmalarımızı mümkün olduğunca kusursuzluğa en yakın noktaya getirmek zorundaydık. Sadece takım ortağımız IWC Schaffhausen’in çok iyi bileceği üzere Formula One’da başarı saniyenin binde biri kadarlık bir meseledir” dedi.

Her iki ortak da 17 Mart 2016’da Melbourne’de yapılacak olan Formula One Avustralya Grand Prix’siyle birlikte heyecan dolu yeni bir sezonun başlamasını sabırsızlıkla bekliyor.

IWC CONGRATULATES MAP ON DOUBLE CHAMPIONSHIP 1

IWC SCHAFFHAUSEN

IWC Schaffhausen teknoloji ve mühendislik alanlarına odaklanan net bakış açısıyla 1868’den beri değerinden hiçbir şey kaybetmeyen saatler üretiyor. Şirket yenilikçi çözümleri ve teknik ustalığı temel alma tutkusuyla uluslararası bir şöhret edinmiş durumda. Lüks saat segmentinde dünyanın önde gelen markalarından biri olan IWC, özgün tasarım anlayışını üstün hassasiyetle birleştirerek Seçkin Saatçilik Sanatı’nın ayrıcalıklı örneklerini yaratıyor.

MERCEDES AMG PETRONAS FORMULA ONE™ TAKIMI

MERCEDES AMG PETRONAS Formula One™ Takımı, Birleşik Krallık’taki iki teknoloji merkezinde yürütülen operasyonlarla FIA Formula One World Champions*ta mücadele ediyor. Daimler AG ile hissedarlar Toto Wolff ve Niki Lauda’nın sahip olduğu yarış takımının ana üssü Brackley, Northants. Takımın motorları yakınlardaki Brixworth’ta bulunan Mercedes AMG High Performance Powertrains’te tasarlanıp üretiliyor.

* 2015 FIA Formula One Dünya Şampiyonası sonuçlarına istinaden FIA’nın resmi onayına tabidir.

 

About author View all posts

Permun