Hız Canavarı Bugatti Sevdalısı 10 Ünlü İsim

Herkesi çılgına çeviren araçlardan bir tanesi de kuşku yok ki Bugatti. Küçük görünseler de kaputlarının altında bir dev yatıyor. Bugatti’nin resmi sitesindeki açıklama, bu canavarın otomobil severlerin gözündeki yerini anlatmaya da fazlasıyla yetiyor. Bugatti, spor arabalarda üst düzey teknik özelliği ile mükemmel uyum içerisinde tasarlanmış bir sanat eseri. Bu tanım, neden Bugatti’nin ünlülerin garajlarında bulunduğunu bize fazlasıyla anlatıyor.

Ettore Bugatti tarafından kurulan şirketin otomobil severlere hediyesi olan birbirinden lüks araçlar, tamamen Fransız güzelliğini yansıtıyor. Ünlü girişimci 1939 yılında şansız bir şekilde oğlunu kaybetti. 1947 yılında da kendisi hayata veda etti. Bugatti tahtına geçecek kimsenin kalmaması, bu büyük markanın sonunu işaret ediyordu. Ama marka, 1998 yılında Volkswagen firmasına satılana kadar büyük bir mücadele örneği gösterdi. Bugün lüksün ve konforun çok daha ötesinde araçlarıyla tanınan Bugatti, tam bir hız canavarı. Rekorları alt üst eden modellerinin sınırlı sayıda üretildiğini söylemeye gerek yok sanırım.

Kazandıkları paralarla ve lüks harcamalarıyla dikkat çeken ünlü isimlerin en sevdiği araçlar arasında Bugatti zirveyi kimseye kaptırmıyor. Firmanın La Finale ismini verdiği son aracı Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse, 2015’in Şubat ayında satılmıştı. Hani dünyada sadece sizde olan bir şeye sahip olmanın değeri paha biçilemezdir ya, işte Bugatti de tamamen bunu ifade eder. Bakalım bu gösterişli markanın hayranları arasında hangi özel isimler yer alıyor?

DEVAMI/KAYNAK

About author View all posts

Permun