Akıllı Saat

Mekanik saat, pilli saat, iskelet saat, duvar saati, saat kulesi, köstekli saat, cep saati… Bu yüzyılın saati de akıllı saat! Telefonların akıllanması ile saatler de akıllandı! İşte detaylar!

Akıllı Saat Nedir?

Akıllı saat için, bilgisayar sistemi ile entegre edilmiş bir kol saati diyebiliriz. Akıllı saate şu aşamada giyilebilir teknoloji ürünlerinin en iyisi olarak bakabiliriz.

Akıllı Saatler Nasıl Çalışır?

Genel bir kural olarak, bir akıllı saati tam anlamıyla kullanmak istiyorsanız bir telefona bağlamak zorundasınız. Bluetooth eşleştirme ile cihazlarınızı bağlamanız gerekir.

Akıllı Saat Özellikleri Nelerdir?

Akıllı saat, klasik bir saatten daha çok işleve sahip olacaktır. Akıllı saatin en büyük özelliği, telefon gibi görüşme imkanı sağlayacak olmasıdır.

Akıllı saate gelen mesajları göz ardı edebilir ya da kabul edebilirsiniz. Kullanıcı içeriğin tümünü görmek istediğinde, akıllı aktarım sayesinde ekranda görebilmektedir.

Akıllı saatin özelliklerinden biri de, sesli kullanım özelliğine sahip olmasıdır. Cihazda bulunan dahili hoparlör ile kullanıcı, ahizesiz konuşma yapabilmektedir. Öyle ki günlük işini yaparken diğer yandan konuşma imkanına sahip olacaktır.

Akıllı saatin içinde kamera özelliği bulunmaktadır. En güzel anlarınızda fotoğraf çekebilir ve hafızasında saklayabilirsiniz.

Akıllı saat, ses kaydetme özelliğine sahiptir.

Akıllı saat ile istediğiniz an müzik dinleyebilirsiniz.

Akıllı saatte ayrıca adım ölçer bulunmaktadır. Yürürken veya spor yaparken adımlarınızı takip edebileceksiniz.

Herhangi bir akıllı saat benim akıllı telefonumda çalışacak mı?

DEVAMI/KAYNAK

About author View all posts

Permun