VOLVO S90

Volvo, lüks sedan otomobili S90’ı Göteborg’da düzenlediği etkinlikte görücüye çıkardı. Audi A6, BMW 5 Serisi ve Mercedes E-Serisi gibi rakiplerinin karşısına çıkan Volvo S90, zarif formu ve performansıyla otomobil tutkunlarının yeni gözdesi olmaya hazırlanıyor.

Otomobilin T5, T6 ve T8 olmak üzere üç farklı motor seçeneği bulunuyor. 2 litre hacimli ve turboşarjlı T5 modeli 240 beygir, süperşarjlı T6 modeli 302 beygir, plug-in T8 modeli ise 400 beygir güç üretebiliyor. Yeni Volvo S90 gelişmiş yarı otonom sürüş özelliğine de destek veriyor. Büyük hayvanları algılayan acil fren sistemi ve saatte 130 kilometre hıza kadar yarı otonom sürüşüne imkan tanıyan hız sabitleyici özelliği otomobilin sunduğu diğer özellikler arasında.

İç mekanına bakıldığında lüks detayların gözden kaçmadığı otomobilde deri ve ahşap malzemeler kullanılıyor. Üst düzey ses deneyimi için Bowers & Wilkins imzalı ses sisteminin tercih edildiği otomobilde tablet deneyimine benzer bir deneyim sunan SensusConnect isimli dokunmatik bir ekran yer alıyor. Otomobilin tüm detaylarının önümüzdeki ay gerçekleşecek Detroit Otomobil Fuarı‘nda açığa çıkması bekleniyor.

KAYNAK:

About author View all posts

Permun