IWC – KLASİK KOKPİT TASARIMI VE SERAMİĞİN SPORTİF CAZİBESİ

IWC Schaffhausen TOP GUN serisi, bu yıl tasarımındaki ufak ama göz alıcı değişiklikler ve yeni dana derisi kayışlarıyla öne çıkıyor. Serinin gözdesi Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar TOP GUN’ın ise artık yeni bir kayışı var.

TOP GUN Edition saatleri, 2007’den beri IWC Schaffhausen’ın Pilot Saatleri ailesinin değişmez bir parçası. Yüksek saat yapımcılığındaki en gelişmiş teknolojiyle donatılan ve siyah kokpit tasarımlarıyla öne çıkan TOP GUN saatleri, modern saat meraklıları arasında ayrıcalıklı bir yere sahip. Gereksiz ayrıntılara yer vermeyen tasarım anlayışının yanı sıra kokpit tasarımı yani kokpit aleti görünümü olarak tanınan siyah ve beyazın çarpıcı kontrastı, TOP GUN serisinin karakteristik özelliklerinden. Bir diğer önemli özelliği de kasada ileri teknoloji ürünü seramik, denetim mekanizmaları ve kasa sırtında titanyum kullanılmasıydı. IWC Schaffhausen, tüm dünyada saat yapımında bu materyalleri kullanan ilk üretici oldu.

Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar TOP GUN (Ref. IW502902) modelinin geçen yıldan tek farkı, artık kabartmalı dana derisi kayışla takılıyor olması.  48 milimetrelik seramik kasasıyla Schaffhausen’da geliştirilen son teknolojik özelliklerin tümünü bir araya getiriyor. Örneğin randımanlı Pellaton kurma sistemiyle donatılan IWC üretimi 51614 kalibre mekanizması 7 günlük güç rezervi biriktiriyor. Bu mekanizma saat yapımcılığındaki birçok önemli komplikasyonu çalıştıracak kadar güçlü. 2499’a kadar yılları gösteren dört haneli yıl göstergesiyle birlikte tarih, gün ve ay göstergeleri 2100’a kadar Gregoryen takvimdeki tüm artık yılları hesaba katıyor.

IWC SCHAFFHAUSEN

IWC Schaffhausen teknoloji ve mühendislik alanlarına odaklanan net bakış açısıyla 1868’den beri değerinden hiçbir şey kaybetmeyen saatler üretiyor. Şirket, yenilikçi çözümleri ve teknik ustalığı temel alma tutkusuyla uluslararası bir şöhret edinmiş durumda. Lüks saat segmentinde dünyanın önde gelen markalarından biri olan IWC, özgün tasarım anlayışını üstün hassasiyetle birleştirerek Seçkin Saatçilik Sanatı’nın ayrıcalıklı örneklerini yaratıyor. Ekolojik ve sosyal sorumluluklarının farkında bir şirket olarak IWC, sürdürülebilir üretim prensiplerini koruyor; çocuklar ve gençler için çalışan dünya çapındaki organizasyonları destekliyor; iklim ve çevre koruma çalışmaları yapan organizasyonlarla ortaklıklar yürütüyor.

 

About author View all posts

permun