IWC Pilot Spitfire Chronograph

2016 senesini ağırlıklı olarak Pilot Koleksiyonu’nda yer alan modellere ayıran IWC, British Film Institute / İngiltere Film Enstitüsü (BFI)’ne özel yeni modeli IWC Pilot Spitfire Chronograph BFI Limited Edition ile saatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

IWC Pilot Spitfire Chronograph modeli temel alınarak hazırlanan limitli saat, bu yıl 60.sı kutlanacak İngiltere Film Enstitüsü – Londra Film Festivali anısına özel olarak tasarlanmış. IWC’nin 2014 senesinden bu yana resmi zaman tutucusu olarak destek verdiği festival, 5 – 16 Ekim tarihleri arasında kutlanacak.

Saatin 43mm X 15.5mm ebatlarındaki kasası paslanmaz çelikten üretilmiş. Dengeli tasarımıyla kalınlığını hissettirmeyen kasaya, yansıma önleyici kaplamalı ve kubbe formlu safir kristal cam eşlik ediyor. 60M su geçirmezlik değerine sahip kasanın arka kısmında ise “BFI Film Forever” işlemeli masif paslanmaz çelik kapak yer alıyor.

Kadranın tasarımında güneş ışını yüzey formuna sahip gümüş gri zemin kullanılmış. Mavi tonda hazırlanmış nümerik indeksler ve kollar gümüş gri tonla başarılı bir uyum yakalarken, uygulanan SuperLuminova fosfor malzemesi karanlık ortamlarda da zamanın net bir şekilde okunmasına imkân sağlıyor.

Yazının  devamı / Kaynak: 

About author View all posts

permun