LONGINES – Türkiye Jokey Kulübü’nün düzenlediği “Uluslararası Yarış Festivali”nin “Resmi Saati ve Resmi Zaman Tutucusu” oldu

Royal Ascot ve Paris Prix de Diane gibi dünyadaki en önemli at yarışlarının destekçisi olan Longines, Türkiye’de ilk kez Türkiye Jokey Kulübü ile işbirliği yapıyor…

Gazi Koşusu başta olmak üzere prestijli at yarışlarının ev sahibi Türkiye Jokey Kulübü (TJK) tarafından 2008’den bu yana İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen “Uluslararası Yarış Festivali’nin” ana sponsorluğunu, bu yıl atlı sporlara olan köklü bağlılığını yurtdışında desteklediği önemli yarışlarla gösteren İsviçreli saat markası Longines üstleniyor.

Sponsorluk kapsamında, Veliefendi Hipodromu ve TJK’nın “Resmi Saati ve Resmi Zaman Tutucusu” olan Longines, 3 – 4 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan Longines Uluslararası Yarış Festivali’nin en önemli yarışına da markasının adını veriyor. 4 Eylül Pazar günü yapılacak “Longines Topkapı Kupası” 1600 metre üzerinde, 3 yaş ve üzeri safkan İngiliz atlarının katılımıyla koşulacak.

İlkelerini, atçılık dünyasının vazgeçilmezi olan “zarafet”, “gelenek” ve “performansa” dayandıran köklü saat markası Longines, dünya genelinde Prix de Diane, Melbourne Cup, Dubai World Cup, Royal Ascot ve Kentucky Derbisi gibi pek çok önemli yarış organizasyonun uzun yıllardan bu yana “Resmi partneri ve Resmi Zaman Tutucusu’dur”.

Atlı sporlar dünyasında uzun bir geçmişe sahip olan Longines’in bu tutkusu 1878 yılında bir jokey ve at gravürünün işlendiği kronografın yapılmasıyla başladı. İlk kez tasarlanan bu özel saat, 1881 yılından beri New York hipodromlarında kullanılıyor. Longines, günümüzde düz yarış, engel atlama, binicilik, atlı dayanıklılık ve dresaj alanlarında yer almanın yanı sıra ismi, bu disiplinlerdeki uluslararası kuruluş ve etkinliklerle birlikte anılıyor ve adını dünya sıralamalarına vererek atçılık dünyasındaki başarılı sporcu ve kişileri ödüllendiriyor. Longines’in atçılık dünyasıyla olan yakın ilişkileri ortak değerleri olan zarafet, gelenek ve performansa dayanıyor.

Kaynak:

About author View all posts

permun