Montblanc Star Roman Quantième Complet “Carpe Diem” Special Edition

Saatçilik konusunda yaptığı yatırımlar kadar birbiri arkasına çıkarttığı modellerle de son dönemlerin gözde markalarından biri haline gelen Montblanc, adını geçmişi bin yıl öncesine dayanan ünlü söz “ Carpe Diem “den alan yeni koleksiyonunu tanıttı.

Türkçeye “Komple Takvim” olarak tercüme edebileceğimiz Quantième Complet özelliğine sahip model, zaman tutma fonksiyonun dışında haftanın günlerini, tarihi, ayları ve ayın fazlarını gösterebilen bir yapıya sahip şekilde tasarlanmış.

Zarif hatlar sunan kasanın boyutları 42mm X 12.1mm olarak ayarlanmış. Kubbe tipinde tasarlanan ayar tepesi ile oldukça klasik bir duruş sergileyen kasanın ön ve arka yüzlerinde safir kristal camlara yer verilmiş. Saatin su geçirmezlik değeri ise WR30M olarak belirtiliyor.

Montblanc Star Roman Quantième Complet “Carpe Diem” Special Edition’a yine markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber MB 29.12 hayat veriyor. 25 taşlı mekanizma 28.800vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saatlik güç rezervi sunuyor.

Modelin kadranı gümüş tonlarında hazırlanmış. Orta kısmında guilloché motifine yer verilen kadrana, pembe altın kaplama Romen rakamı indeksler ve kollar eşlik ediyor. Ay fazı göstergesi ise saat 6 noktasına yerleştirilmiş bir alt kadranın içinde bulunuyor. Gece mavisi zemin üzerine yerleştirilen altın ay figürüne ev sahipliği yapan ay fazı diski, kadrana eşsiz bir hava katıyor.

Montblanc Star Roman Quantième Complet “Carpe Diem” Special Edition, siyah renkli timsah derisi kayış ve paslanmaz çelik katlanır klips ile sunuluyor.

Kaynak / Yazının Devamı: 

About author View all posts

permun