IWC Ingenieur Chronograph Edition

Efsane saat gurusu Gerald Genta’nın ölümsüz tasarımlarından kabul edilen Ingenieur serisi, yenilenen yüzü ve tamamı in-house mekanizmaları ile saatseverlerin beğenisine sunuldu. Klasik otomobil meraklılarının merakla beklediği 74th Goodwood Members Meeting etkiliği bünyesinde tanıtımı yapılan 3 yeni Ingenieur Chronograf modeli butiklerdeki yerlerini aldı. Çıkar çıkmaz saatseverlerin beğenisini kazanan seriden Ingenieur Chronograph Edition “74th Members’ Meeting at Goodwood” IW380703 mercek altında…

-WC-ngenieur-Chronograph-Edition-Goodwood-3

Yazımın başında da belirttiğim üzere yeni Ingenieur Chronograph serisi 3 farklı modelden oluşuyor. Modelleri birbirinden ayıran farklar ise kullanılan kasa materyali ve kadran renkleri olarak karşımıza çıkıyor. İnceleme köşemizin bugünkü konuğu ise 18K pembe altın kasa ve siyah kadran kombinasyonuna sahip olan IW380703 modeli.

-WC-NGEN-EUR-74TH-MEMBERS-MEET-NG-AT-GOODWOOD-4-

Günümüz şartlarında gayet modern bir ebat olan 42mm kasa çapı ile tasarlanan yeni Ingenieur serisi, geçmiş serilerde yer alan 45 ve 46mm kasa çapına sahip versiyonlara göre tarif edilmez derecede rahat duruyor. Kasanın boynuz kısımları sade ve konforlu çizgiler taşıyor. Ayar tepesi ve kronograf butonlarının uyumu da gözlerden kaçmıyor.

Yazının Devamı ve Kaynak: 

About author View all posts

permun