IWC Portugieser Tourbillon Hand-Wound

Sektörün lider markalarından IWC, markanın geçmişte hayat verdiği cep saatlerinden ilham alan tourbillon özellikli mekanizması ile beğeni toplayan IWC Portugieser Tourbillon Hand-Wound modeli ile sayfalarımıza konuk oldu.

IWC’nin Portugieser Tourbillon Hand-Wound modeli, markanın reklam ve pazarlama departmanına göre lüks bir yatın güvertesindeyken size eşlik edebilecek en güzel aksesuarlardan bir tanesi. İşin ilginç yanı saati bileğime taktığımda da ilk aklıma gelen düşünce buydu, üstelik IWC’nin reklam metnini henüz okumamışken. Boyutları ve renkleriyle kolda harika bir duruş sergileyen Portugieser Tourbillon hayatın her alanında dümeni elinden bırakmayan kaptanlar için özenle tasarlanmış.

18 ayar pembe altından üretilen kasanın ölçüleri 43mm x 11mm. Bu haliyle klasik saatler için büyük sayılabilecek ebatlarda. Dolayısıyla saat “smart casual” giyim tarzını benimsemiş kişiler için de gayet mantıklı bir seçenek haline geliyor. Saatin ön ve arka yüzeylerinde safir kristal cam kullanılmış ve su geçirmezlik değeri 30 metre olarak belirtilmiş. Bir IWC klasiği olarak ön camın hem iç hem de dış yüzeyine AR kaplama uygulanmış. Bundan ötürü kadran, gelen ışığın açısına göre değişkenlik göstermekle birlikte, olduğundan daha açık bir mavi tonda görünebiliyor. Her ne kadar AR kaplama kullanışlılığı artırsa da yumuşak yapısından dolayı zaman içinde çizilerek rahatsız edici bir görüntü oluşturabildiğini de hatırlatmakta fayda var.

KAYNAK:

About author View all posts

permun