FREDERIQUE CONSTANT HEARTBEAT MANUFACTURE

Kısa geçmişine sığdırdığı önemli modeller kadar yakın zamanda ünlü Japon saat üreticisi Citizen tarafından devralınmasıyla da dikkatleri üzerine çeken Frederique Constant, markanın bayrak gemisi ürün gruplarından Heartbeat Manufacture koleksiyonuna yaptığı eklemelerle beğeni topladı.

Markanın ilk defa 2006 senesinde tanıttığı Heart Beat Manufacture Automatic FC-930 modeli ile başlayan serüven, koleksiyona yeni katılan versiyonlar ile yoluna devam ediyor. Tamamı Frederique Constant tasarımı ve üretimi olan modelin yeni versiyonları, tekrar tasarlanmış kadranları kadar geleneksel saatçiliği modern tekniklerle buluşturan mekanizmaları ile de saatseverlerin takdirini kazanmaya devam ediyor.

Ref. FC-930MS4H6

Yenilenen Frederique Constant Heartbeat Manufacture koleksiyonunda ilk göze çarpan modellerden olan Ref. FC-930MS4H6, 41mm çapında ve paslanmaz çelikten üretilmiş bir kasa ile sunuluyor. Her iki tarafında da safir kristal camlar bulunan kasanın su geçirmezlik değeri ise WR50M olarak belirtiliyor. Tamamı parlak yüzey formuna sahip kasanın uzun tasarlanmış boynuzları ve kubbe formundaki ayar tepesi saatin klasik görüntüsünü ön plana çıkaran unsurlar olarak yerini alıyor.

Kaynak:

About author View all posts

permun