Samsung Gear S3, dahili GPS ve hoparlörüyle satışa çıktı…

Samsung Türkiye, yeni akıllı saat modeli Gear S3’ü Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim‘in de katıldığı basın toplantısıyla tanıttı. Tasarım açısından halefi Gear S2‘ye benzeyen Gear S3, bazı dikkat çekici yeniliklere sahip.

Gear S3 de bir önceki seride olduğu gibi iki farklı model ile geliyor. Gear S3 Frontier plastik kayışıyla daha spor bir görünüm sunarken, Gear S3 Classic deri kayışıyla sade ve şık bir görünüm sunuyor. Analog saat işçiliğinden ilham alınarak üretildiği söylenen Samsung Gear S3, 22mm’lik standart kayış* boyutuna uygun olduğu için kolayca farklı kayışlarla kullanılabiliyor. Gear S3 sahipleri önceden tasarlanmış saat arayüzlerini kullanabileceği gibi kendi arayüzünü de tasarlayabiliyor. Yani hem dijital hem de fiziksel manada saatini kişiselleştirebiliyor.

Gear S3’ün teknik özellikleri

Teknik özelliklerinden bahsedecek olursam; 16 milyon renge sahip olan Gear S3 “Her Zaman Açık Ekran” (AOD) özelliği sayesinde sahip. Yani Gear S3’ün ekranı kararmıyor ve her daim saati okumanızı mümkün kılıyor. Gear S3’ün yeni 380 mAh’lik pil kapasitesinin 3-4 gün dayandığı paylaşılıyor ama bu sürenin kullanım sıklığına bağlı olarak değişeceği herkesçe malum.

Gear S3, IP68 suya** ve toza dayanıklılık standardına sahip. Daha ziyade sporcuları hedefleyen Gear S3 Frontier modeli, MIL-STD-810G standartlarında dayanıklılık sunuyor. Gear S3’ün her iki modelinde de çizilmeye karşı dirençli 1,3 boyutunda, 278ppi çözünürlüklü dokunmatik ekran kullanılıyor.

KAYNAK:

About author View all posts

permun