IWC – 2017 YILINA DAMGA VURAN GÜZEL : YENİ IWC DA VINCI KOLEKSİYONU

IWC SCHAFFHAUSEN’DAN YENİ DA VINCI SAATLERİ

1980’lerin ikonik tasarımını yeniden gözden geçiren İsviçreli lüks saat üreticisi IWC Schaffhausen, klasik yuvarlak kasasıyla boy gösteren 2017 Da Vinci koleksiyonunu saat severlerle buluşturuyor.  Da Vinci Automatic 36 ve Da Vinci Automatic Moon Phase 36 ile kadınlara hitap eden IWC, aynı zamanda piyasaya çıkardığı Da Vinci Automatic ile de kadın ve erkek müşterilerini hedefliyor.

IWC Schaff­hausen CEO’su Georges Kern, “IWC Schaffhausen yeni Da Vinci koleksiyonu ile 1985’te büyük başarı kazanan Da Vinci Perpetual Calendar’ın simgesi yuvarlak kasaya geri dönüyor.  Bu, bir anlamda markanın temsil ettiği klasik orantılara olan bağlılığımızı pekiştirdiğimizi vurguluyor. ” diye açıklıyor. “Da Vinci Automatic 36 ve Da Vinci Automatic Moon Phase 36 ile Da Vinci serisinden seçili modelleri kadınlara özel tasarlayarak, elmas süslemeler, şık kayışlar ve bilezikleri özellikleri arasına katarak eski geleneğimizi yeniden canlandırıyoruz. Da Vinci Perpetual Calendar Chronograph ve Da Vinci Tourbillon Rétrograde Chronograph’ın piyasaya çıkışı da bizim için son derece önemli çünkü üretim uzmanlığımızı gerçekten kanıtlayan modeller.”

IW458312_Lifestyle

IWC Schaffhausen yeni koleksiyondaki yuvarlak kasalar, ahenkli formlar, yuvarlatılmış taç düğmeleri ve belli modellerin üzerindeki elmaslarla, saat ailesinin mirasını inkar etmeden 1980’lerin Da Vinci serisi ve günümüzün saf tasarımları arasında bir bağ kuruyor. Tasarımdaki kavisli detaylar kayışların ve bileziklerin ince bilekleri rahatça sarmasını ve saatlerin daha konforlu takılmasını garantiliyor. Ref­erence IW459308 ve Reference IW356601 haricindeki tüm Da Vinci Auto­matic (Ref. IW356601/IW356602), Da Vinci Automatic 36 (Ref. IW458307/IW458308/IW458310/IW458312) ve Da Vinci Automatic Moon Phase 36 (Ref. IW459306/ IW459307/IW459308) modelleri yeni kelebek toka ile donatıldı.

Tokanın üç aşamalı kanatları sayesinde kayışı ya da bileziği tamamen açmadan saati takıp çıkarmak mümkün. İki Da Vinci saati ise toka iğnesi ile donatıldı: Da Vinci Auto­matic Moon Phase 36’nın (Ref. IW459308) 18 karat altın tokası, Da Vinci Automatic’in (Ref. IW356601) paslanmaz çelik tokası mevcut. Haute Horlogerie komplikasyonları içeren iki model –Da Vinci Perpetual Calendar Chronograph (Ref. IW392101/IW392103) ve Da Vinci Tourbillon Rétrograde Chronograph (Ref. IW393101) – iki kanatlı açılır toka içeriyor.

2017 DA VINCI KOLEKSİYONU: GENEL BAKIŞ

Da Vinci Automatic 36 (Ref. IW458307/IW458308/ IW458310/IW458312) ve Da Vinci Automatic Moon Phase 36 (Ref. IW459306/IW459307/IW459308) modelleri Portofino 37 mm koleksiyonuna kıyasla nispeten küçük ve ince değil aynı zamanda daha feminen bir tasarıma sahip. Altın kasalar, elmas döşeli bezeller ve frambuaz, bronz, koyu kahverengi, koyu mavi renklerde Santoni’nin IWC için özel olarak tasarladığı timsah derisi kayışlar saatin estetik çekiciliğini vurguluyor. Kayışta nüanslı renk tonları oluşturmak için arzulanan ton farkları ve mükemmel bir ışıltı kazanana dek derinin yüzeyi çeşitli cila pastalarıyla parlatılıyor. 1985’ten beri Da Vinci ailesinin parçası olan ay evresi göstergesi, artık Da Vinci Automatic Moon Phase 36’nın gümüş kaplama kadranının görsel odağı. Tüm Da Vinci Automatic 36 ve Da Vinci Automatic Moon Phase 36 modellerinin kasa sırtında meşhur “Yaşam Çiçeği” figürü yer alıyor. Belli bir düzenle birbiri üzerine binen dairelerden oluşan bu geometrik figür Leonardo da Vinci’nin birçok çalışmasına ve sayısız çizimine konu oldu. Da Vinci’nin güzellik ve oranı matematik kurallarıyla açıklama arayışının temsilcisi. Dolayısıyla saat koleksiyonun yeni tasarım yaklaşımının da sembolü.

IW459308_Lifestyle

40 milimetrelik çapıyla Da Vinci Automatic (Ref. IW356601/IW356602) üç kollu klasik bir saat olarak hem kadınlar hem erkekler için tasarlandı ve zarif bir tasarıma sahip. Bu sıfatlar saat ailesinin tasarım simgesini ideal biçimde yansıtıyor: Karakteristik kulakçıklarıyla yuvarlak saat kasası. Modellerinden birinde gümüş kaplama kadran ve Santoni siyah deri kayış, diğerinde arduaz rengi kadran ve paslanmaz çelik bilezik var.

Da Vinci Perpetual Calendar Chronograph (Ref. IW392101/IW392103) alt kadran üzerindeki yeni komplikasyon modülünde mekanik kronograf ile daimi ay evresi göstergesini buluşturan ilk IWC saati. Kadranda yer alan, yarısı gümüş ya da altın kaplama diğer yarısı da koyu mavi renkte olan aralıktan ayın evrelerini görmek mümkün. IWC saat yapımcıları bunun için daimi takvimin diğer fonksiyonlarını; yani tarihi, ayı, günü ve dört haneli yıl göstergesini çalıştıran 89630 kalibreyi tasarlayıp geliştirdi.

18 karat kırmızı altından Da Vinci Tourbillon Rétrograde Chronograph’ın (Ref. IW393101) adı bile eşsiz statüsünü yansıtmak için yeterli: Retrograd tarih göstergesi

ve spor kronograf ile klasik tourbillon’un tek bir kadran üzerindeki sıra dışı kombinasyonu. Sonuç açık, derli toplu tasarımıyla teknik açıdan sofistike ve görsel bakımdan dengeli bir komplikasyon. Flying tourbillon sol tarafta, “saat 6”nın altında konumlanıyor.

KADINLAR İÇİN SAAT ÜRETMEK IWC’NİN GELENEKLERİNDE VAR

IWC Schaffhausen’ın Pazarlamadan Sorumlu Başkanı  Franziska Gsell “Yeni Da Vinci koleksiyonu ile saat severlerin önemli bir bölümünü oluşturan kadınların zihnine markanın ismini yazmaya çalışıyoruz” diye açıklıyor. “Schaffhausen’da şirketimiz ilk günden itibaren kadın saatleri üretiyor. Böylelikle mirasımıza da sadık kalıyoruz.”

Yeni Da Vinci koleksiyonun tasarımı bu karakteristik tarzı aynı şekilde tekrarlıyor. Örneğin tasarım ekibi 1980’lerdeki Da Vinci modellerinin karakteristik unsuru olan yekpare kulakçıklardan ilham aldı. IWC Schaffhausen Kreatif Direktörü Christian Knoop “Yeni Da Vinci’nin kasa şekli üzerine uzun uzun düşündük” diye ekliyor. “Sonunda 1980’lerde uygulanan yuvarlak formun modern yorumunun IWC’nin portföyünün tamamıyla tutarlı olacağında karar kıldık. Aynı zamanda Da Vinci’nin ince, neşter şeklindeki kollarla birlikte büyük Arap rakamlarını yeni modellere uyarladık.”

IWC SCHAFFHAUSEN

IWC Schaffhausen teknoloji ve mühendislik alanlarına odaklanan net bakış açısıyla 1868’den beri değerinden hiçbir şey kaybetmeyen saatler üretiyor. Şirket yenilikçi çözümleri ve teknik ustalığı temel alma tutkusuyla uluslararası bir şöhret edinmiş durumda. Lüks saat segmentinde dünyanın önde gelen markalarından biri olan IWC, özgün tasarım anlayışını üstün hassasiyetle birleştirerek Seçkin Saatçilik Sanatı’nın ayrıcalıklı örneklerini yaratıyor.  Ekolojik ve sosyal sorumluluklarının farkında bir şirket olarak IWC sürdürülebilir üretim prensiplerini koruyor; çocuklar ve gençler için çalışan dünya çapındaki organizasyonları destekliyor; iklim ve çevre koruma çalışmaları yapan organizasyonlarla ortaklıklar yürütüyor.

About author View all posts

permun