IWC SCHAFFHAUSEN INGENIEUR KÖKLERİNE GERİ DÖNÜYOR…

IWC Schaffhausen, 75’inci Goodwood Members’ Meeting’te tamamen yenilenen Ingenieur serisini tanıttı. İngiltere’nin güneyinde düzenlenen bu tarihi etkinlik, tasarımıyla IWC ailesinin 1950 ve 1960’lardaki ilk neslini akla getiren yeni koleksiyonuna mükemmel bir vitrin oluşturdu. Ingenieur’un doğduğu yıl olan 1955 model Mercedes 300 SL’in sergilediği gösteri de etkinliğin en önemli anlarından biriydi.

IWC’nin Reference 866 ile 1967’den itibaren rafine etmeyi sürdürdüğü üç saat kolu barındıran ilk Ingenieur (Ref. 666) minimalist tasarımıyla çıtayı yükseltti. IWC Schaffhausen’in yeni CEO’su Christoph Grainger-Herr “Yeni koleksiyonun asıl ilham kaynağı ilk Ingenieur modelleri, dolayısıyla saat ailesinin kesinlikle köklerine geri döndüğünü söyleyebiliriz. Bu etkiyi hem yuvarlak kasanın sadeliğinde, hem de üzerindeki göz alıcı kollar ve parlak ibrelerle kadranda açıkça görmek mümkün” diye açıklıyor. Ingenieur ailesi artık klasik bir karakter taşıyor ve daha hafif ve zarif bir görünüm sunuyor. Üç otomatik model, IWC üretimi dört kronograf ve daimi takvimli sınırlı edisyon bir modelle yeni koleksiyon epeyce geniş.

iwc-ingenieur-chr-iw380803

Ingenieur Automatic (Ref. IW357001/IW357002/ IW357003) üç saat kolu, “saat 3” konumunda tarih göstergesi ve çapı 40 milimetre olan kasasıyla sade bir saat. Üç versiyonu mevcut. İki modelinin paslanmaz çelik kasası, rodyum kaplama kolları ve ibreleri var. İlki (Ref. IW357001) gümüş kaplama kadran ve timsah derisi siyah kayış barındırırken ikincisi (Ref. IW357002) siyah kadran ve paslanmaz çelik kayışla donatıldı. Üçüncü versiyon Reference IW357003, 18 karat kırmızı altın kasa, gümüş kaplama kadran, altın kaplama kollar ve timsah derisi siyah kayış taşıyor.

Ingenieur Chronograph (Ref. IW380801/IW380802/ IW380803) çift yönlü tırnaklı kurma sistemi içeren ve güç rezervi 46 saat olan IWC üretimi 69375 kalibre ile çalışıyor. İki versiyonu paslanmaz çelik kasalı ve kayışlı: Biri (Ref. IW380801) gümüş kaplama kadran ve altın kaplama kollarla, diğeri (Ref. IW380802) mavi kadran ve rodyum kaplama kollarla donatıldı. Paslanmaz çelik kayış Ingenieur’e özel olarak geliştirildi.

iwc-ingenieur- automatic iw357001

Takılması son derece rahat ve kayış iğnesine entegre halde ince ayar tokası içeriyor. 18 karat altın kasalı üçüncü versiyon (Ref. IW380803) arduaz rengi kadranı, altın kaplama kolları ve siyah timsah derisi kayışıyla göz alıyor. Saatlerin hepsinde 69375 kalibrenin görülmesine olanak veren şeffaf safir kasa sırtı mevcut.

IWC üretimi 89361 kalibre mekanizmasıyla çalışan Ingenieur Chronograph Sport (Ref. IW380901) sadece 500 saatle sınırlı üretildi. 44 milimetre çapındaki titanyum kasası, siyah kadranı ve siyah dana derisi kayışıyla sportif zarafetin gerçek temsilcisi. “Saat 6” konumundaki şimşek şeklindeki küçük saniye kolu yumuşak demir kafesin mekanizmayı manyetik alanların olumsuz etkilerinden koruduğunu gösteriyor.

Serinin zirvesindeki model Ingenieur Perpetual Calendar Digital Date-Month (Ref. IW381701). Daimi takvim her dört yılda bir gerçekleşen artık gün dahil ayların değişen uzunluklarını otomatik olarak algılıyor; taç düğmesi vasıtasıyla son derece kolay ve pratik biçimde ayarlanıyor. IWC üretimi 89800 kalibre de kronograf fonksiyonuna sahip.45 milimetrelik 18 karat kırmızı altın kasası, gümüş kaplama kadranı, siyah kolları ve siyah timsah derisi kayışıyla sadece 100 örnekle sınırlı.

KLASİKLERİN MUHTEŞEM ŞÖLENİ : GOODWOOD MEMBERS’ MEETING

İngiltere’nin güneyinde bulunan 3.8 kilometre uzunluğundaki Goodwood Motor Circuit, tarihi yarış arabaları ve touring arabalarının boy gösterdiği bir düzineden fazla yarışa sahne oldu. En önemli etkinliklerden biri IWC Schaffhausen’in yeni CEO’su  Christoph Grainger-Herr’in 1955 model – Ingenieur’un doğduğu yıl – Mercedes 300 SL’in direksiyonuna geçtiği IWC Track Moment yarışıydı. IWC aynı zamanda ilk Scott Brown Trophy’yi düzenledi ve ana ödülün sponsorluğunu üstlendi. Bu yarışla 1950’lerde efsanevi “Lister Knobbly” spor otomobilini kullanan yarış pilotu Archie Scott Brown onurlandırıldı.

IWC SCHAFFHAUSEN

IWC Schaffhausen teknoloji ve mühendislik alanlarına odaklanan net bakış açısıyla 1868’den beri değerinden hiçbir şey kaybetmeyen saatler üretiyor. Şirket yenilikçi çözümleri ve teknik ustalığı temel alma tutkusuyla uluslararası bir şöhret edinmiş durumda. Lüks saat segmentinde dünyanın önde gelen markalarından biri olan IWC, özgün tasarım anlayışını üstün hassasiyetle birleştirerek Seçkin Saatçilik Sanatı’nın ayrıcalıklı örneklerini yaratıyor.  Ekolojik ve sosyal sorumluluklarının farkında bir şirket olarak IWC sürdürülebilir üretim prensiplerini koruyor; çocuklar ve gençler için çalışan dünya çapındaki organizasyonları destekliyor; iklim ve çevre koruma çalışmaları yapan organizasyonlarla ortaklıklar yürütüyor.

About author View all posts

permun