IWC Portofino Hand-Wound Tourbillon Retrograde IW516501

2017 yılını ağırlıklı olarak klasik tarzıyla bilinen Da Vinci koleksiyonuna ayıran IWC, SIHH 2017 bünyesinde sessiz sedasız tanıttığı IWC Portofino Hand-Wound Tourbillon Retrograde modeliyle de beğeni topladı.

IWC’nin 2017 senesi için ön plana çıkarttığı koleksiyonu, özellikle klasik tarzda hazırlanmış modelleriyle tanınan Da Vinci serisi oldu. Yenilenen yüzüyle büyük ilgi toplayan koleksiyonun yanında farklı serilerden yeni modelleri de saatseverlerin beğenisine sunan marka, özellikle elden kurgulu Tourbillon mekanizması ile hayat bulan IWC Portofino Hand-Wound Tourbillon Retrograde ile ilgili beğeni topladı.

iwc-portofino-retrograde-tourbillon-iw516501-7

Markanın klasik ve sade çizgiler taşıyan koleksiyonu Portofino çatısı altında sunulan model 45mm çapında ve 18K pembe altından yapılmış bir kasa ile geliyor. 12mm kalınlığıyla konforlu bir kullanım vaat eden kasanın iki yüzünde de çizilmeye dayanıklı safir camlar yer alıyor. Su geçirmezlik derecesi 30M olarak ayarlanan kasanın saat 3 noktasında bulunan ayar tepesinden yeni modelin tüm fonksiyonları kontrol edilebiliyor. İnce bezeli ve kısa boynuz tasarımı sayesinde olduğundan biraz daha iri duran model, zarafetinden ödünvermiyor.

KAYNAK:

About author View all posts

permun