IWC – BABALARA IWC’DEN ÇOK ÖZEL BİR SAAT…

IWC DA VINCI TOURBILLON RÉTROGRADE CHRONOGRAPH

Da Vinci Tourbillon Rétrograde Chronograph’ın sadece adı bile görkemini yansıtıyor: Tek bir kadran üzerinde klasik tourbillon, kronograf ve retrograd tarihten oluşan bir kombinasyon Babalar Günü’nde eşsiz bir seçenek olarak öne çıkıyor.

18 karat kırmızı altın Da Vinci Tourbillon Rétrograde Chronograph (Ref. IW393101) modelinin en dikkat çekici özelliği flying tourbillon mekanizmasına sahip olması. Tourbillon aynı zamanda saat kurulduğunda saniyesi saniyesine dakikliği garantileyen teknik açıdan kompleks bir fonksiyonu barındırıyor. “Saat 12” konumundaki kronograf fonksiyonu 11 saat ve 59 dakikaya dek durma sürelerinin kaydedilmesine olanak veriyor ve günün saati kadar kolay okunabiliyor.

iw393101

ZAMANIN HER SANİYESİNİ HİSSETMEK İÇİN RETROGRAD GÖSTERGE 

Kronograf ve tourbillon’un dışında üçüncü komplikasyon ise kadranın sol tarafında yer alan retrograd tarih göstergesi. Bir yay boyunca hareket eden kol ayın 1’inci gününden 31’inci gününe dek tarihi gösterdikten sonra ölçeğin sonuna geldiğinde başlangıç noktasına geri dönüyor.

DENGELİ TASARIMIN AHENKLİ GÖRÜNÜMÜ 

Da Vinci Tourbillon Rétrograde Chronograph’ın altın çekme butonları ve kulaklarla bezeli kırmızı altın kasası özenle dengelenmiş bir görüntü sunuyor. Gümüş kaplama kadrana ahenkle yerleştirilen üç komplikasyon, “saat 12” konumundaki kronograf fonksiyonuyla birlikte tipik IWC şablonunu izliyor. 3 bara kadar su geçirmeyen saatin kasa sırtı şeffaf safir cam. Kasa sırtından baktığınızda IWC üretimi yeni 89900 kalibreyi ve onun som altın rotorunu görebilirsiniz. Saatin çapı 44 milimetre ve yüksekliği 17 milimetre.

iw393101-lifestyle-back

IWC SCHAFFHAUSEN

IWC Schaffhausen teknoloji ve mühendislik alanlarına odaklanan net bakış açısıyla 1868’den beri değerinden hiçbir şey kaybetmeyen saatler üretiyor. Şirket yenilikçi çözümleri ve teknik ustalığı temel alma tutkusuyla uluslararası bir şöhret edinmiş durumda. Lüks saat segmentinde dünyanın önde gelen markalarından biri olan IWC, özgün tasarım anlayışını üstün hassasiyetle birleştirerek Seçkin Saatçilik Sanatı’nın ayrıcalıklı örneklerini yaratıyor.  Ekolojik ve sosyal sorumluluklarının farkında bir şirket olarak IWC sürdürülebilir üretim prensiplerini koruyor; çocuklar ve gençler için çalışan dünya çapındaki organizasyonları destekliyor; iklim ve çevre koruma çalışmaları yapan organizasyonlarla ortaklıklar yürütüyor.

 

About author View all posts

permun