IWC’DEN YENİ PİLOT SAATLERİ

Tütün kahvesi kadran ve dekoratif beyaz dikişli kahverengi dana derisi kayış: Bunlar IWC Schaffhausen’in Fransız pilot ve yazar Antoine de Saint-Exupéry anısına geliştirdiği özel edisyonların ayırt edici özellikleri. Şimdi de Pilot’s Watch ailesinden iki klasik model Saint Exupéry görünümüyle karşımızda: Pilot’s Watch Chronograph ve Pilot’s Watch Mark XVIII. IWC aynı zamanda Pilot’s Watch Automatic 36’nın kahverengi kadranlı yeni bir modelini de çıkarıyor.

IWC Schaffhausen yeni Da Vinci ve Ingenieur koleksiyonlarının hemen ardından Pilot’s Watch ailesindeki yeniliklerin perdesini aralamaya başladı. Tarih ve gün göstergeli Pilot’s Watch Chronograph Edition “Antoine de Saint Exupéry” (Ref. IW377713) tek ya da toplam durma sürelerini 12 saate kadar tutabiliyor. Kendinden kurma sistemi 44 saatlik güç rezervi sağlıyor – dolayısıyla uzun mesafeli uçuşlarda dahi kusursuz çalışıyor.  Ve bir diğer yeni model, Pilot’s Watch Mark XVIII Edition “Antoine de Saint Exupéry” (Ref. IW327003) ile Saint Exupéry ailesi Pilot’s Watch Mark XVIII formunda yeni bir üye daha kazanıyor.

IW377713 Pilot's Watch Chronograph Edition “Antoine De Saint Exupéry” in stainless steel with Brown calfskin strap Mechanical chronograph movement ∙ Self-winding ∙ 44-hour power reserve when fully wound ∙ Date and day display ∙ Stopwatch function with hours, minutes and seconds ∙ Small hacking seconds ∙ Soft-iron inner case for protection against magnetic fields ∙ Screw-in crown ∙ Sapphire glass, convex, antireflective coating on both sides ∙Secured against displacement by drops in air pressure ∙ Special case backengraving ∙ Water-resistant 6 bar ∙ Case height 15 mm ∙ Diameter 43 mm ·Calfskin strap by Santoni

IW377713 Pilot’s Watch Chronograph Edition “Antoine De Saint Exupéry” in stainless steel with Brown calfskin strap Mechanical chronograph movement ∙ Self-winding ∙ 44-hour power reserve when fully
wound ∙ Date and day display ∙ Stopwatch function with hours, minutes and seconds ∙ Small hacking seconds ∙ Soft-iron inner case for protection against magnetic fields ∙ Screw-in crown ∙ Sapphire glass, convex, antireflective coating on both sides ∙Secured against displacement by drops in air pressure ∙ Special case backengraving ∙ Water-resistant 6 bar ∙ Case height 15 mm ∙ Diameter 43 mm ·Calfskin strap by Santoni

Her iki saat de karakteristik tütün kahvesi kadran ve Santoni üretimi dekoratif beyaz dikişle süslü kahverengi dana derisi kayış barındırıyor. Tasarıma Saint-Exupéry döneminde pilotların giydiği uçuş tulumları ilham verdi. Ayrıca saatlerin kasa sırtında Lightning P-38 kabartması var. Saint-Exupéry asla geri dönmediği keşif uçuşuna çıktığında bu uçağı kullanıyordu.

Pilot’s Watch Automatic, çapı sadece 36 milimetre olan kasasıyla IWC portföyündeki en küçük saat. Ancak IW324009 referansı ile şimdi de sahneye kahverengi kadranlı ve kahverengi timsah derisi kayışlı yeni bir model çıkıyor. Böylece özellikle kadınlar ve ince bilekli saat tutkunları için geliştirilen koleksiyon, karakteristik IWC Pilot’s Watch tasarımına sahip altı zarif ve kompakt spor saatten oluşuyor artık.

IWC SCHAFFHAUSEN

IWC Schaffhausen teknoloji ve mühendislik alanlarına odaklanan net bakış açısıyla 1868’den beri değerinden hiçbir şey kaybetmeyen saatler üretiyor. Şirket yenilikçi çözümleri ve teknik ustalığı temel alma tutkusuyla uluslararası bir şöhret edinmiş durumda. Lüks saat segmentinde dünyanın önde gelen markalarından biri olan IWC, özgün tasarım anlayışını üstün hassasiyetle birleştirerek Seçkin Saatçilik Sanatı’nın ayrıcalıklı örneklerini yaratıyor.  Ekolojik ve sosyal sorumluluklarının farkında bir şirket olarak IWC sürdürülebilir üretim prensiplerini koruyor; çocuklar ve gençler için çalışan dünya çapındaki organizasyonları destekliyor; iklim ve çevre koruma çalışmaları yapan organizasyonlarla ortaklıklar yürütüyor.

About author View all posts

permun