IWC’DEN, MERCEDES’İN 50. YILDÖNÜMÜNE ÖZEL SAAT

Mercedes-AMG, 50 yaşında. Motor uzmanlığı, otomotiv performansı ve dinamik sürüş deneyimi dendiğinde yarım asırdır akla Mercedes-Benz’in spor performans arabası Mercedes-AMG geliyor. IWC Schaffhausen, ortağının 50’inci yıldönümünü Ingenieur ailesinden çıkan özel bir edisyonla kutluyor. Titanyum kasa içindeki IWC üretimi sportif kronografta, fren diski şeklinde tasarlanmış manyetik alan koruması mevcut.

IWC, 1950’lerin stil sahibi klasiklerinin yer aldığı ilk nesil modelleri anımsatan tasarımlarıyla yeni Ingenieur koleksiyonunu tanıttı. Koleksiyon sonbahardan itibaren satışa çıkacak, ama saat ailesinin şimdiden yeni bir üyesi var: IWC Schaffhausen CEO’su Christoph Grainger-Herr “Sportif kronograf hassas mühendisliği olağanüstü bir tasarımla bir araya getirerek iki şirketi birleştiren değerleri tüm kusursuzluğuyla somutlaştırıyor. Yarım yüzyılı arkasında bırakıp bir kilometre taşına ulaşan Mercedes-AMG’yi yürekten kutluyoruz. Bu kez podyuma çıkmaları mümkün olmasa bile Mercedes-AMG’yi gelecekte büyük başarıların beklediğine eminiz” diye açıklıyor.

iw380902-lifestyle

250 örnekle sınırlı Ingenieur Chronograph Sport Edition “50th Anniversary of Mercedes-AMG” (Ref. IW380902) flyback fonksiyonu içeren IWC üretimi 89361 kalibre ile çalışıyor. Kasası titanyumdan yapıldı. 1955 tarihli ilk Ingenieur gibi bu saat de manyetik alanlara karşı korumalı yumuşak demir kafes barındırıyor. “A TRIBUTE TO ONE MAN, ONE ENGINE” ibaresi Mercedes-AMG’nin performans bileşenlerinin motor üretim departmanındaki tek bir mekaniker tarafından montajlandığına işaret ediyor.

NÜRBURGRING 24 SAAT’TE TANITILDI

Saat, Nürburgring’te düzenlenen 24 saat yarışında, “Green Hell” (“Yeşil Cehennem”) adıyla bilinen Nürburgring’in kuzey pistinde saat severlere tanıtıldı. IWC saatinin kadran tasarımı Nürburgring gibi yarış pistlerinin tipik renk kombinasyonunu taşıyor; yani bordürler için kırmızı ve beyaz, asfalt için siyah.

 UZUN SOLUKLU, GÜÇLÜ BİR ORTAKLIK 

Hans Werner Aufrecht ve Erhard Melcher, AMG’yi 1967’de Großaspach, Stuttgart’ta kurdu. Şirket ismini kurucularının ve kasabanın ilk harflerinden aldı. Günümüzde Mercedes-Benz’in spor performans arabası markasını temsil ediyor ve tüm dünyada Mercedes-AMG GT gibi bağımsız geliştirilen araçlarla tanınıyor. Hem Mercedes-AMG’nin spor performans otomobilleri hem de IWC’nin mekanik saatleri seçkin tasarımlarıyla birlikte hassas mühendisliği en yüksek seviyede bir araya getiriyor. Paylaşılan bu temel değerler 2004’ten beri iki şirketi birleştiren güçlü ortaklığın çekirdeğini oluşturuyor.

NUERBURG, GERMANY - MAY 27: prior to the Nuerburgring Race at Nuerburgring on May 27, 2017 in Nuerburg, Germany. (Photo by Lukas Schulze/Getty Images for IWC)

NUERBURG, GERMANY – MAY 27: prior to the Nuerburgring Race at Nuerburgring on May 27, 2017 in Nuerburg, Germany. (Photo by Lukas Schulze/Getty Images for IWC)

IWC SCHAFFHAUSEN

IWC Schaffhausen teknoloji ve mühendislik alanlarına odaklanan net bakış açısıyla 1868’den beri değerinden hiçbir şey kaybetmeyen saatler üretiyor. Şirket yenilikçi çözümleri ve teknik ustalığı temel alma tutkusuyla uluslararası bir şöhret edinmiş durumda. Lüks saat segmentinde dünyanın önde gelen markalarından biri olan IWC, özgün tasarım anlayışını üstün hassasiyetle birleştirerek Seçkin Saatçilik Sanatı’nın ayrıcalıklı örneklerini yaratıyor.  Ekolojik ve sosyal sorumluluklarının farkında bir şirket olarak IWC sürdürülebilir üretim prensiplerini koruyor; çocuklar ve gençler için çalışan dünya çapındaki organizasyonları destekliyor; iklim ve çevre koruma çalışmaları yapan organizasyonlarla ortaklıklar yürütüyor.

About author View all posts

permun