IWC, MARK II’İN İKONİK TASARIMINA YENİDEN HAYAT VERİYOR…

IWC Schaffhausen, tarihi Pilot’s Watch Mark 11’in orijinal tasarımını taşıyan özel versiyon Pilot’s Watch Mark XVIII modelini beğeniye sunuyor. Bu özel edisyon ilk Mark 11’in üretildiği yıla ithafen 1948 örnekle sınırlı.

 Pilot’s Watch Mark XVIII Edition “Tribute to Mark XI” (Ref. IW327007) tarihi Mark 11’in sarı renkli “Balkenkreuz” amblemi ve baton saat kolları gibi ikonik tasarım özelliklerini taşıyor. “Saat 3, 6 ve 12” konumundaki küçük üçgenler ve saat kolları gece karanlığında bile saatin en iyi şekilde okunmasını sağlayan parlak materyalle kaplandı. Model, mevcut koleksiyondaki Mark XVIII’den incelen saat imleriyle ve “saat 12” konumundaki üçgen endeksin yanında iki nokta barındırmamasıyla ayrılıyor. 1948 tarihli orijinal model gibi fonksiyonel spor saat de Nato kayışı diye bilinen yeşil kumaş kayışla takılıyor. Yumuşak demir kafes otomatik kalibreyi manyetik alanlardan koruyor ve safir cam kokpitteki ani basınç düşüşlerine karşı korumalı.

Siyah kadran ve fosforlu beyaz Arap rakamlarıyla bezeli Pilot’s Watch Mark 11, 1948’den 1980’lerin başına kadar Schaffhausen’da üretildi. Başlangıçta sadece İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri’ne tedarik ediliyordu ama İngiliz Milletler Topluluğu’ndaki diğer ordularda da kullanıldı. 1994’te çıkan sivil model Mark XII, uzun süredir IWC Schaffhausen’in ürettiği en popüler saatler arasında yer alan Mark Pilot’s Watches geleneğini başlattı. Bu özel edisyon, Temmuz 2017’den itibaren üç ay boyunca yalnızca Londra’daki Harrods mağazasında satılacak. Ardından tüm IWC butikleri ve yetkili IWC satıcılarında satışa çıkacak.

IWC SCHAFFHAUSEN

IWC Schaffhausen teknoloji ve mühendislik alanlarına odaklanan net bakış açısıyla 1868’den beri değerinden hiçbir şey kaybetmeyen saatler üretiyor. Şirket yenilikçi çözümleri ve teknik ustalığı temel alma tutkusuyla uluslararası bir şöhret edinmiş durumda. Lüks saat segmentinde dünyanın önde gelen markalarından biri olan IWC, özgün tasarım anlayışını üstün hassasiyetle birleştirerek Seçkin Saatçilik Sanatı’nın ayrıcalıklı örneklerini yaratıyor.  Ekolojik ve sosyal sorumluluklarının farkında bir şirket olarak IWC sürdürülebilir üretim prensiplerini koruyor; çocuklar ve gençler için çalışan dünya çapındaki organizasyonları destekliyor; iklim ve çevre koruma çalışmaları yapan organizasyonlarla ortaklıklar yürütüyor.

PILOT’S WATCH MARK XVIII EDITION “TRIBUTE TO MARK XI”

REF. IW327007

ÖZELLİKLER

Mekanik mekanizma – Tarih göstergesi – Merkezi seken saniye – Manyetik alanlara karşı korumalı yumuşak demir iç kasa – Vidalı taç düğmesi – Hava basıncındaki düşüşlere karşı korumalı cam – 1948 saatle sınırlı

MEKANİZMA

Kalibre                                              35111

Frekans                                            28,800 A/h | 4 Hz

Taşlar                                                25

Güç rezervi                                      42 s

Kurma                                              Otomatik

SAAT

Materyaller                                     Paslanmaz çelik kasa, siyah kadran, rodyum kaplama saat kolları, yeşil renkli kumaş kayış

Cam                                                  Safir, konveks, her iki yanında yansıma önleyici kaplama

Su geçirmezlik                                6 bar

Çap                                                   40 mm

Yükseklik                                         10.8 mm

 

About author View all posts

permun