HUBLOT BIG BANG SANG BLEU 18K KING GOLD

Farklı sektörlerden markalarla yaptığı ortak çalışmalara büyük ilgi gören Hublot, özellikle son yıllarda koleksiyonuna eklediği lüks deri ürün üreticileri, terziler ve grafitti sanatçıları gibi sektör özelinde ekstrem sayılabilecek örneklerle saatseverleri etkilemeye de devam ediyor. Markanın kült koleksiyonu Big Bang altında yer alan Sang Bleu serisi, Baselworld 2017 bünyesinde tanıtılan 18K King Gold versiyonu ile inceleme köşemize konuk oldu.

Special Edition ve Limited Edition konseptleri, lüks tüketime ait pek çok ürün grubunda olduğu gibi, saatçilikte de büyük önem taşıyor. Farklı segmentlerden pek çok firma, standart modellerini ünlü simalar, özel organizasyonlar ve diğer sektörlerden markalarla yapılan işbirlikleri için revize ederken, bazı markalar ise tamamen sıfırdan tasarladıkları özel modellerle boy gösteriyor. Bütün bu döngünün içinde en çok dikkati çeken markaların başında da Hublot geliyor. Geçmiş yazılarımda Hublot’un Special ve Limited Edition konseptlerine zarar verecek derecede fazla alt ürün grubu yarattığını savunmuş ve bu durumun bir saatsever olarak bende bir nevi ters etki yarattığından bahsetmiştim.

sangbleu-Maxime-Buchi

Bu kanıya varmama neden olan modeller konusunda fikrim değişmese de Hublot’un son dönemlerde koleksiyonuna eklediği Special ve Limited Edition modelleri çok başarılı bulduğumu itiraf etmem gerekir. Big Bang Koleksiyonu dahilinde yer alan kronograf modellere, fazla büyük kasa yapıları ve biraz abartı bulduğum ayar tepesi ve buton seti dolayısıyla pek sıcak bakmadığım aşikâr ancak yine bu seride yer alan Sang Bleu modelini çok beğeniyorum. Bugün inceleme için seçtiğimi model de Sang Bleu serisindeki favorim olan 18K King Gold (şaşırmadınız değil mi..?) versiyonu…

About author View all posts

permun