OMEGA SEAMASTER DIVER 300M “COMMANDER’S WATCH” JAMES BOND LIMITED EDITION

Omega, 5 Temmuz 2017 tarihinde Londra’da görkemli bir etkinlik düzenledi. Markanın son ürünü olan Seamaster Diver 300M “Commander’s Watch” Limited Edition modelinin tanıtımının yapıldığı etkinliğe, Londra’nın ünlü Thames nehri ev sahipliği yaptı.

Ünlü yazar Ian Fleming’in kalemiyle hayat bulan karizmatik ajan James Bond, 1995 yılından bu yana Omega kullanıyor. En son, 2015 senesinde vizyona giren “Spectre” filmi için tasarladığı özel model ile hatırladığımız marka, bu kez serinin yeni filmi için değil direkt ünlü karakter anısına ürettiği yeni bir model ile bir kez daha gündeme oturdu.

james-bond

James Bond’un beyazperdedeki serüvenini dikkate alırsak eğer, 2017 yılının kronolojik anlamda ne kadar önemli olduğunu anlayabiliyoruz zira bu sene You Only Live Twice (1967) filminin 50. Yılı, The Spy Who Loved Me (1977) filminin 40. yılı, Tomorrow Never Dies (1997) filminin ise 20 yılı kutlanıyor.  Bu üç filmin ortak noktası ise, ünlü ajanın İngiltere Kraliyet Donanması Komutanı olarak karşımıza çıkıyor olması. Bu kült üçleme için özel olarak tasarlanan model de, Seamaster Diver 300 “Commander’s Watch” ismini taşıyor.

omega-seamaster-diver-300-commanders-watch-james-bond-gold

İngiltere Kraliyet Donanması renklerinden oluşan modelde, klasik Seamaster Diver 300 modelinden aşina olduğumuz kasa formu kullanılmış. Paslanmaz çelikten üretile kasa 41mm çapında ve 300 metrelik su geçirmezlik değeri sunuyor. Omega’ya patentli Liquidmetal malzemeden üretilen bezelin ilk 15 dakikalık aralığı, kırmızı kauçuk ile kaplanmış. Safir kristal cam bölmeli arka kapak sayesinde modele hayat veren mekanizma izlenebiliyor. Modelin 7,007 adetlik limit numarası da yine arka kapağa işlenmiş.

KAYNAK: https://www.horobox.com/inceleme-detay/?UserKey=Omega-Seamaster-Diver-300M-Commander-s-Watch-James-Bond-Limited-Edition-&P=1

 

About author View all posts

permun